Falkenbergs FF vs Degerfors Holdprofil
Falkenbergs FF vs Degerfors Kampfakta
6V-1U-3T i de seneste 10 kampe, med 22 scorede og 11 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.2 for, 1.1 imod. Sejr 60%, AH-sejr 60%, mål Over 40%, hjørne Over 40%.
5V-2U-3T i de seneste 10 kampe, med 17 scorede og 15 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.7 for, 1.5 imod. Sejr 50%, AH-sejr 60%, mål Over 30%, hjørne Over 50%.
| Falkenbergs FF | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Degerfors | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Falkenbergs FF | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Degerfors | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
Falkenbergs FF vs Degerfors Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Falkenbergs FF vs Degerfors Indbyrdes opgør
Falkenbergs FF vs Degerfors Se fuld H2H →| Falkenbergs FF Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Sverige - Superettan | 2018-06-25 | 3 Degerfors |
0 - 0
0 - 2
|
Falkenbergs FF 2 | S | 0.0 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2017-08-15 | 1 Degerfors |
1 - 0
1 - 1
|
Falkenbergs FF | U | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2017-04-17 | 2 Falkenbergs FF |
0 - 1
1 - 1
|
Degerfors 2 | U | -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Falkenbergs FF Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Sverige - Pokal | 2018-08-21 | 1 Skoftebyns IF |
0 - 3
1 - 4
|
Falkenbergs FF 1 | S | +1.5, +2.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-08-17 | 1 Falkenbergs FF |
0 - 0
1 - 0
|
Halmstad 2 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-08-12 | 1 IK Frej |
2 - 0
3 - 2
|
Falkenbergs FF 1 | N | 0.0, +0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-08-07 | 1 Falkenbergs FF |
1 - 0
1 - 1
|
Örgryte IS 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 11.0 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-07-28 | 2 Varbergs BoIS FC |
0 - 0
0 - 3
|
Falkenbergs FF | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2018-07-21 | 1 IFK Värnamo |
1 - 1
2 - 1
|
Falkenbergs FF | N | +1.5 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Sverige - Superettan | 2018-07-01 | 3 Falkenbergs FF |
1 - 1
2 - 3
|
Helsingborg 2 | N | 0.0 | Over | 11.0 | Under |
|
4-4 (8) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-25 | 3 Degerfors |
0 - 0
0 - 2
|
Falkenbergs FF 2 | S | 0.0 | Under | 10.5 | Over |
|
8-4 (12) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-17 | 3 Jönköpings Södra IF |
0 - 1
1 - 3
|
Falkenbergs FF | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
3-8 (11) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-10 | 1 Falkenbergs FF |
2 - 0
3 - 0
|
Gefle IF | S | -1.0 | Push | 11.0 | Under |
|
2-5 (7) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-03 | Örgryte IS |
0 - 0
1 - 1
|
Falkenbergs FF 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
10-7 (17) | 5-3 (8) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-29 | 2 IFK Värnamo |
1 - 2
1 - 4
|
Falkenbergs FF | S | 0.0 | Over | 11.0 | Over |
|
10-4 (14) | 4-3 (7) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-25 | 1 2 Falkenbergs FF |
1 - 2
3 - 2
|
Varbergs BoIS FC 3 | S | -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
7-2 (9) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-19 | 1 Falkenbergs FF |
0 - 0
0 - 0
|
Norrby IF 3 | U | -1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
8-7 (15) | 4-6 (10) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-12 | IK Brage |
2 - 1
3 - 4
|
Falkenbergs FF 1 | S | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-06 | 1 Falkenbergs FF |
0 - 2
0 - 2
|
Östers IF 1 | N | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-01 | 2 Halmstad |
1 - 0
1 - 1
|
Falkenbergs FF 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
7-7 (14) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-22 | 2 Falkenbergs FF |
0 - 0
3 - 1
|
IK Frej 2 | S | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
12-2 (14) | 5-2 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-15 | 3 GAIS |
0 - 2
0 - 2
|
Falkenbergs FF 5 | S | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-07 | 2 Falkenbergs FF |
0 - 0
2 - 0
|
AFC Eskilstuna 5 | S | 0.0, -0.5 | Under |
|
2-2 (4) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Sverige - Superettan | 2018-04-01 | 3 Landskrona BoIS |
0 - 1
2 - 3
|
Falkenbergs FF 2 | S | 0.0 | Over | 10.5 | Over |
|
9-6 (15) | 3-4 (7) | 2 (0-2) | 4 (4-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2018-03-24 | BK Häcken |
2 - 1
4 - 1
|
Falkenbergs FF | N | -1.0, -1.5 | Over | 9.5 | Over |
|
11-2 (13) | 4-2 (6) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2018-03-17 | 1 Falkenbergs FF |
1 - 0
2 - 1
|
Sandvikens IF 1 | S | -0.5, -1.0 | Push |
|
5-2 (7) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 3 (1-2) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2018-03-11 | 1 Falkenbergs FF |
2 - 0
2 - 3
|
Raufoss 4 | N | -1.0 | Over |
|
3-8 (11) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 2 (0-2) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2018-03-03 | 1 Falkenbergs FF |
2 - 0
2 - 2
|
Mjällby AIF 1 | U | -0.5 | Over |
|
1-4 (5) | 1-3 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2018-02-10 | Landskrona BoIS |
0 - 1
1 - 3
|
Falkenbergs FF | S | 9.0 | Under |
|
4-3 (7) | 3-1 (4) | 2 (2-0) | 0 (0-0) | ||
| Europa - Venskabskampe | 2018-01-27 | 3 Halmstad |
0 - 0
0 - 0
|
Falkenbergs FF 1 | U | -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
6-0 (6) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Sverige - Superettan | 2017-11-04 | 1 Falkenbergs FF |
2 - 0
3 - 1
|
IK Frej 2 | S | -1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
6-4 (10) | 4-1 (5) | 3 (2-1) | 3 (1-2) |
| Sverige - Superettan | 2017-10-29 | 5 Syrianska FC |
1 - 0
1 - 2
|
Falkenbergs FF 1 | S | 0.0 | Under |
|
5-12 (17) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (1-1) | ||
| Sverige - Superettan | 2017-10-22 | 2 Östers IF |
0 - 1
1 - 1
|
Falkenbergs FF 2 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 2 (1-1) | 1 (1-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Degerfors Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Sverige - Pokal | 2018-08-23 | 2 Enskede IK |
0 - 0
1 - 1
|
Degerfors | U | +1.0 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-08-20 | 2 Degerfors |
0 - 1
2 - 1
|
Norrby IF 3 | S | -0.5, -1.0 | Over | 11.5 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-08-10 | Landskrona BoIS |
1 - 1
1 - 2
|
Degerfors | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
||||||
| Sverige - Superettan | 2018-08-04 | 3 Degerfors |
0 - 0
2 - 1
|
Jönköpings Södra IF 2 | S | 0.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-07-31 | 2 Halmstad |
0 - 1
2 - 1
|
Degerfors 2 | N | -0.5, -1.0 | Push | 10.5 |
|
|||||
| Sverige - Superettan | 2018-06-30 | Degerfors |
3 - 1
3 - 1
|
IK Frej 2 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
3-3 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-25 | 3 Degerfors |
0 - 0
0 - 2
|
Falkenbergs FF 2 | N | 0.0 | Under | 10.5 | Over |
|
8-4 (12) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-18 | 1 GAIS |
0 - 1
1 - 1
|
Degerfors 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
11-7 (18) | 4-5 (9) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-10 | 1 Helsingborg |
1 - 0
4 - 1
|
Degerfors 1 1 | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 2 (1-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-06-02 | 1 Degerfors |
2 - 0
4 - 1
|
IFK Värnamo 2 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
2-7 (9) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-29 | 2 Varbergs BoIS FC |
0 - 0
0 - 1
|
Degerfors 1 | S | 0.0, +0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
5-2 (7) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-23 | 1 Jönköpings Södra IF |
1 - 2
2 - 2
|
Degerfors | U | -0.5 | Over | 10.0 | Push |
|
8-2 (10) | 5-0 (5) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-19 | 3 Degerfors |
1 - 0
2 - 2
|
IK Brage 5 | U | -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
6-6 (12) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-14 | 1 Norrby IF |
1 - 2
1 - 3
|
Degerfors 1 | S | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Sverige - Superettan | 2018-05-05 | 1 Degerfors |
0 - 0
0 - 1
|
Örgryte IS 3 1 | N | 0.0 | Under | 10.5 | Over |
|
9-6 (15) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-30 | 2 AFC Eskilstuna |
0 - 0
3 - 0
|
Degerfors 1 | N | -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
1-3 (4) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-21 | Degerfors |
0 - 1
2 - 1
|
Landskrona BoIS 4 | S | -0.5 | Over | 10.5 | Under |
|
6-2 (8) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-14 | 2 Gefle IF |
0 - 0
0 - 1
|
Degerfors 2 | S | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Over |
|
6-5 (11) | 3-4 (7) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2018-04-07 | Degerfors |
1 - 2
1 - 2
|
Halmstad 3 | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
10-3 (13) | 6-3 (9) | 5 (4-1) | 2 (2-0) | ||
| Sverige - Superettan | 2018-04-01 | 1 Östers IF |
0 - 0
2 - 2
|
Degerfors 1 | U | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
7-4 (11) | 1-2 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Sverige - Pokal | 2018-03-03 | 3 Degerfors |
1 - 0
3 - 1
|
IK Frej 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
3-2 (5) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Sverige - Pokal | 2018-02-25 | 3 Jönköpings Södra IF |
0 - 0
1 - 1
|
Degerfors 2 | U | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Under |
|
4-0 (4) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Pokal | 2018-02-19 | Djurgården |
2 - 0
6 - 0
|
Degerfors 2 | N | -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
13-4 (17) | 5-3 (8) | 3 (2-1) | 3 (3-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2018-02-11 | Örebro SK |
1 - 0
1 - 0
|
Degerfors 1 | N | -1.0 | Under | 9.5 | Over |
|
8-3 (11) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Europa - Venskabskampe | 2018-01-27 | Degerfors |
1 - 0
3 - 2
|
Carlstad United BK 1 | S | -1.5 | Over | 9.0 | Over |
|
8-4 (12) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Sverige - Superettan | 2017-11-04 | 1 1 Degerfors |
1 - 0
3 - 1
|
Syrianska FC 2 1 | S | -2.5 | Over |
|
9-2 (11) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 4 (2-2) | ||
| Sverige - Superettan | 2017-10-29 | Gefle IF |
0 - 0
1 - 1
|
Degerfors 1 1 | U | -1.0 | Under | 10.5 | Over |
|
8-4 (12) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sverige - Superettan | 2017-10-21 | Degerfors |
0 - 0
1 - 1
|
Helsingborg 2 | U | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-5 (9) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Sverige - Superettan | 2017-10-14 | 1 Norrby IF |
0 - 0
2 - 0
|
Degerfors | N | 0.0, -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-5 (9) | 3-2 (5) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Sverige - Superettan | 2017-10-01 | 3 Åtvidabergs FF |
0 - 2
1 - 3
|
Degerfors 2 | S | 0.0 | Over | 10.5 | Over |
|
9-5 (14) | 4-3 (7) | 3 (3-0) | 4 (3-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 1.72 | 3.9 | 4.33 |
| Halv | 2.3 | 2.4 | 4.33 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (-0.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (-0.25) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (11.0) | [email protected] | Under@2 |
| Halv (5.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | Over@2 | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 4 - 1 , Hjørnespark: 6 - 7
Hjørnespark: 11.0 , Handicap: -0.5, -1.0 , Mål: 3.0
Stilling: 3 - 0 , Hjørnespark: 6 - 3 Halv
Hjørnespark: 5.5 , Handicap: 0.0, -0.5 , Mål: 1.0, 1.5
-
4' - 1st Corner - Degerfors -
5' - 1st Goal - Falkenbergs FF -
7' - 2nd Corner - Degerfors -
8' - 2nd Goal - Falkenbergs FF -
11' - 3rd Corner - Falkenbergs FF -
14' - 4th Corner - Falkenbergs FF -
19' - 5th Corner - Falkenbergs FF - Race to 3 Corners - Falkenbergs FF
-
27' - 3rd Goal - Falkenbergs FF -
29' - 6th Corner - Degerfors -
37' - 7th Corner - Falkenbergs FF - Race to 5 Corners - Falkenbergs FF
-
42' - 8th Corner - Falkenbergs FF -
45' - 9th Corner - Falkenbergs FF -
3-0 score at the end of First Half -
49' - 10th Corner - Degerfors -
57' - 1st Yellow Card - Falkenbergs FF -
58' - 11th Corner - Degerfors -
59' - 4th Goal - Degerfors -
67' - 2nd Yellow Card - Degerfors -
70' - 5th Goal - Falkenbergs FF -
78' - 12th Corner - Degerfors - 86' - Missed Penalty - Degerfors
-
86' - 13th Corner - Degerfors - Race to 7 Corners - Degerfors
-
90+1' - 3rd Yellow Card - Degerfors -
4-1 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

