tir, Jan 23, 2018 · 19:45
2 - 4
Fuld tid · HT 0-3
Crusaders
5 2
ÆldsteSeneste
TUVVVT
4.75
4.00
1.65
SenesteÆldste
UVVVVV

Noter

Gratis forudsigelser (baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.0
Mål i alt
Under 10.5
Hjørnespark i alt
+1.0
Ballymena Utd
Ballymena Utd
TVVVTUVVVTSenesteOpad+0.3 p/kamp, seneste 5 vs forrige 25
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målOver7/10
Asiatisk handicapDækker7/10
Anden halvleg-holdComeback-holdMål i 1. halvleg i 8 af de seneste 10
Crusaders
VVVVVVVVVUSenesteStabil0.0 p/kamp, seneste 5 vs forrige 25
Over 9.5 hjørnesparkUnder4/10
Over 2.5 målOver6/10
Asiatisk handicapFejler4/10
Ballymena Utd

6V-1U-3T i de seneste 10 kampe, med 20 scorede og 8 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.0 for, 0.8 imod. Sejr 60%, AH-sejr 70%, mål Over 30%, hjørne Over 40%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 60%6 Uafgjort 10%1 Tabt 30%3
Mål i alt 3.0
Over 30%3 Annulleret 40%4 Under 30%3
Hjørnespark i alt 10.5
Over 40%4 Annulleret 0%0 Under 60%6
Asiatisk handicap
Vundet 70%7 Annulleret 10%1 Tabt 20%2
Crusaders

9V-1U-0T i de seneste 10 kampe, med 23 scorede og 10 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.3 for, 1.0 imod. Sejr 90%, AH-sejr 40%, mål Over 30%, hjørne Over 40%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 90%9 Uafgjort 10%1 Tabt 0%0
Mål i alt 3.0
Over 30%3 Annulleret 30%3 Under 40%4
Hjørnespark i alt 10.5
Over 40%4 Annulleret 0%0 Under 60%6
Asiatisk handicap
Vundet 40%4 Annulleret 0%0 Tabt 60%6
Sidste
Ballymena Utd
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Crusaders
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5
Ballymena Utd
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5
Crusaders
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5

Ballymena Utd Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-22 3 Crusaders
1 - 1
2 - 1
Ballymena Utd 4 N -1.5 Under 10.0
Nordirland - NIFL Premiership 2017-08-11 1 2 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 4
Crusaders 1 N +0.5, +1.0 Over 10.5
Nordirland - NIFL Premiership 2017-04-22 1 Ballymena Utd
0 - 0
3 - 0
Crusaders S +1.0, +1.5 Under 10.5
Nordirland - NIFL Premiership 2017-02-11 2 Crusaders
2 - 0
2 - 1
Ballymena Utd 1 N -1.0, -1.5 Under 10.5
Nordirland - NIFL Premiership 2016-10-15 1 1 Ballymena Utd
1 - 1
2 - 1
Crusaders 4 S +0.5, +1.0 Under 10.5
Nordirland - NIFL Premiership 2016-08-06 Crusaders
4 - 0
6 - 0
Ballymena Utd N -1.0, -1.5 Over 11.0 Under
3-3 (6) 2-0 (2) 0 (0-0) 2 (0-2)
Nordirland - NIFL Premiership 2016-03-12 2 Crusaders
0 - 0
0 - 0
Ballymena Utd 1 U -1.5, -2.0 Under 10.5 Over
8-7 (15) 3-4 (7) 1 (0-1) 4 (3-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2015-11-28 1 Crusaders
2 - 0
3 - 2
Ballymena Utd 5 N -1.5 Over
8-3 (11) 8-2 (10) 4 (4-0) 0 (0-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2015-10-27 2 Crusaders
0 - 0
0 - 2
Ballymena Utd 3 S -1.5 Under 11.0 Over
8-6 (14) 3-5 (8) 1 (1-0) 4 (3-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2015-03-14 Ballymena Utd
1 - 1
1 - 3
Crusaders N +1.0, +1.5 Over
3-11 (14) 1-4 (5) 0 (0-0) 5 (1-4)
Nordirland - NIFL Premiership 2014-08-13 Crusaders
0 - 0
2 - 2
Ballymena Utd U Over 11.0 Under
3-2 (5) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (1-1)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Ballymena Utd Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Nordirland - NIFL Premiership 2018-01-20 3 Ards
1 - 0
1 - 0
Ballymena Utd N +0.5 Under
Nordirland - NIFL Premiership 2018-01-13 1 Ballymena Utd
0 - 0
3 - 0
Carrick Rangers 1 S -1.0, -1.5 Push
Nordirland - Pokal 2018-01-06 Ballymena Utd
2 - 0
4 - 0
Moyola Park 1 S -1.5, -2.0 Over
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-30 3 Ballymena Utd
1 - 1
3 - 1
Glenavon 3 S +0.5 Over 10.5
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-26 1 Coleraine
1 - 0
1 - 1
Ballymena Utd 3 U -1.0, -1.5 Under 10.5
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-22 3 Crusaders
1 - 1
2 - 1
Ballymena Utd 4 N -1.5 Under 10.0 Over
5-10 (15) 3-3 (6) 3 (2-1) 5 (0-5)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-16 2 Ballymena Utd
0 - 1
3 - 1
Carrick Rangers 2 S -1.0, -1.5 Over 10.0 Over
4-8 (12) 1-5 (6) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-02 1 Ballymena Utd
1 - 0
2 - 1
Ballinamallard Utd 1 S -2.0 Under 10.0 Under
8-1 (9) 6-1 (7) 1 (1-0) 1 (1-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-11-28 Ballymena Utd
2 - 0
3 - 0
Ards 1 S -0.5, -1.0 Under 10.5 Over
5-7 (12) 3-1 (4) 2 (2-0) 4 (2-2)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-25 1 Cliftonville
0 - 0
1 - 0
Ballymena Utd N -1.0 Under
7-2 (9) 4-0 (4) 1 (1-0) 0 (0-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-18 1 Ballymena Utd
1 - 0
2 - 1
Dungannon Swifts 5 S -0.5 Push 10.0 Under
3-2 (5) 2-0 (2) 0 (0-0) 1 (1-0)
Nordirland - Liga Cup 2017-11-15 Ballymena Utd
1 - 0
2 - 2
Ards 1 U -1.0 Over 11.0 Over
9-11 (20) 1-6 (7) 1 (0-1) 5 (5-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-10 3 Ballymena Utd
0 - 1
2 - 1
Linfield 2 1 S +1.0 Under 10.0 Over
8-11 (19) 4-4 (8) 1 (0-1) 6 (4-2)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-06 3 Glentoran
0 - 1
1 - 1
Ballymena Utd 1 U 0.0 Under 10.5 Over
8-3 (11) 7-1 (8) 2 (2-0) 1 (0-1)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-10-24 Ballymena Utd
1 - 0
1 - 0
Glentoran S 0.0 Under 10.5 Under
4-5 (9) 3-4 (7) 3 (1-2) 1 (0-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-21 2 Glenavon
4 - 0
4 - 0
Ballymena Utd 1 1 N -0.5, -1.0 Over 11.0 Under
4-5 (9) 0-2 (2) 1 (0-1) 1 (0-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-14 1 Ballymena Utd
2 - 1
6 - 3
Ards 4 S -0.5, -1.0 Over
4-5 (9) 3-4 (7) 3 (1-2) 1 (0-1)
Nordirland - Liga Cup 2017-10-10 1 Ballymena Utd
0 - 0
2 - 0
Portadown S -1.0 Under 11.0 Over
12-3 (15) 5-0 (5) 2 (2-0) 3 (2-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-07 1 Dungannon Swifts
0 - 1
2 - 1
Ballymena Utd 3 1 N 0.0, +0.5 Under
10-5 (15) 5-4 (9) 4 (2-2) 2 (2-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-30 6 Ballymena Utd
0 - 1
0 - 2
Coleraine 2 N +0.5 Under 10.5 Under
2-8 (10) 1-3 (4) 2 (0-2) 5 (0-5)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-23 3 Ballinamallard Utd
0 - 2
1 - 3
Ballymena Utd 3 S +0.5, +1.0 Over 10.0 Over
7-5 (12) 6-3 (9) 2 (2-0) 0 (0-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-09-19 1 Ballymena Utd
0 - 0
3 - 0
HW Welders 1 S -1.0,-1.5 Under
6-10 (16) 2-4 (6) 2 (0-2) 4 (0-4)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-16 4 Ballymena Utd
0 - 1
1 - 3
Glentoran 3 N 0.0 Over 10.5 Under
4-5 (9) 2-1 (3) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-09 2 Warrenpoint Town
1 - 1
1 - 3
Ballymena Utd 2 S +0.5 Over 10.5 Over
7-9 (16) 0-5 (5) 3 (0-3) 1 (1-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-02 3 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 0
Cliftonville 4 S 0.0, +0.5 Under 10.0 Over
5-6 (11) 3-1 (4) 1 (1-0) 5 (0-5)
Nordirland - Liga Cup 2017-08-29 Ballymena Utd
1 - 0
3 - 0
Knockbreda 2 1 S -1.5 Under
5-3 (8) 1-3 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-08-26 2 Linfield
0 - 0
1 - 0
Ballymena Utd 2 1 N -1.5 Under 10.0 Over
10-6 (16) 4-5 (9) 6 (3-3) 0 (0-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-08-19 3 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 6
Glenavon 2 N 0.0 Over 10.5 Over
4-8 (12) 3-4 (7) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-08-15 2 Carrick Rangers
0 - 0
1 - 1
Ballymena Utd 1 U +0.5, +1.0 Under 10.5 Under
3-5 (8) 1-2 (3) 0 (0-0) 1 (0-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-08-11 1 2 Ballymena Utd
0 - 0
1 - 4
Crusaders 1 N +0.5, +1.0 Over 10.5 Under
7-3 (10) 2-1 (3) 1 (1-0) 2 (1-1)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Crusaders Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Nordirland - NIFL Premiership 2018-01-20 2 Coleraine
0 - 2
3 - 3
Crusaders 5 1 U 0.0, +0.5 Over
Nordirland - NIFL Premiership 2018-01-13 2 Crusaders
0 - 0
1 - 0
Ards 2 S -2.0, -2.5 Under 11.0
Nordirland - Pokal 2018-01-06 1 Crusaders
1 - 0
2 - 0
Maiden City 1 S -3.0, -3.5 Under
Nordirland - NIFL Premiership 2018-01-01 3 Ballinamallard Utd
0 - 0
0 - 3
Crusaders 1 S +2.0, +2.5 Under 10.0
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-30 4 Linfield
1 - 0
1 - 2
Crusaders 6 S 0.0 Over 10.0
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-26 1 Crusaders
1 - 0
2 - 0
Cliftonville 3 S -0.5, -1.0 Under 10.0 Under
5-1 (6) 2-1 (3) 3 (2-1) 1 (1-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-22 3 Crusaders
1 - 1
2 - 1
Ballymena Utd 4 S -1.5 Under 10.0 Over
5-10 (15) 3-3 (6) 3 (2-1) 5 (0-5)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-16 2 Glenavon
1 - 3
3 - 4
Crusaders 2 S 0.0, +0.5 Over 10.5 Over
7-4 (11) 2-1 (3) 2 (1-1) 2 (1-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-09 2 Warrenpoint Town
2 - 1
2 - 3
Crusaders 2 S +1.5, +2.0 Over 10.0 Over
4-7 (11) 1-6 (7) 2 (0-2) 2 (1-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-12-02 1 4 Crusaders
0 - 0
1 - 0
Glentoran 2 S -1.5, -2.0 Under
5-4 (9) 3-2 (5) 2 (2-0) 0 (0-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-11-28 2 Crusaders
1 - 0
1 - 0
Carrick Rangers 2 1 S -2.5, -3.0 Under 10.0 Under
8-0 (8) 4-0 (4) 1 (1-0) 1 (1-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-25 3 Coleraine
0 - 0
1 - 1
Crusaders 2 U 0.0, +0.5 Under 10.0 Under
5-3 (8) 1-2 (3) 1 (0-1) 2 (2-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-18 1 Crusaders
5 - 0
7 - 1
Carrick Rangers 1 S -2.0 Over 10.0 Under
3-2 (5) 1-0 (1) 0 (0-0) 2 (1-1)
Nordirland - Liga Cup 2017-11-15 3 Crusaders
1 - 0
2 - 0
Linfield 2 1 S 0.0, -0.5 Under 10.5 Under
4-6 (10) 0-3 (3) 1 (0-1) 3 (2-1)
Skotland - League Challenge Cup 2017-11-11 2 Dundee Utd
0 - 0
1 - 2
Crusaders 2 S 0.0, -0.5 Over
7-6 (13) 2-3 (5) 1 (0-1) 2 (2-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-11-04 2 Ards
0 - 1
2 - 4
Crusaders S +1.5, +2.0 Over 10.5 Under
1-6 (7) 1-3 (4) 2 (0-2) 1 (0-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-27 Crusaders
0 - 0
2 - 0
Ballinamallard Utd 1 S -2.0, -2.5 Under 10.0 Over
9-2 (11) 3-0 (3) 1 (1-0) 4 (3-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-23 5 Linfield
1 - 3
2 - 5
Crusaders 4 S 0.0, -0.5 Over 10.5 Under
5-3 (8) 3-3 (6) 2 (1-1) 1 (1-0)
Nordirland - Liga Cup 2017-10-17 2 Crusaders
0 - 1
3 - 2
Coleraine 2 S -0.5 Over 10.0 Over
10-2 (12) 6-1 (7) 0 (0-0) 3 (2-1)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-14 3 Crusaders
1 - 3
2 - 3
Glenavon N -1.0 Over 10.5 Under
5-2 (7) 2-1 (3) 1 (1-0) 1 (0-1)
Skotland - League Challenge Cup 2017-10-07 1 4 Cove Rangers
0 - 1
0 - 3
Crusaders 1 S +0.5, +1.0 Push 10.5 Under
5-2 (7) 2-2 (4) 2 (2-0) 1 (1-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-10-02 2 Glentoran
0 - 1
0 - 3
Crusaders S +0.5, +1.0 Over 10.5 Under
3-5 (8) 0-4 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-23 Crusaders
0 - 0
1 - 1
Dungannon Swifts 3 U -1.5, -2.0 Under 10.0 Over
9-2 (11) 4-0 (4) 0 (0-0) 2 (2-0)
Nordirland - County Antrim Shield 2017-09-19 Crusaders
1 - 0
4 - 0
Donegal Celtic 1 S -2.5 Over 10.5 Under
10-0 (10) 5-0 (5) 2 (2-0) 1 (1-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-16 Crusaders
0 - 0
0 - 0
Ards FC 2 U -2.0 Under 10.0 Over
10-2 (12) 5-2 (7) 0 (0-0) 2 (2-0)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-12 4 Crusaders
2 - 0
2 - 1
Linfield 1 S 0.0 Over 10.0 Over
5-6 (11) 2-0 (2) 1 (1-0) 5 (2-3)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-09-09 Ballinamallard Utd
0 - 2
1 - 5
Crusaders S +1.5 Over 10.0 Push
5-5 (10) 2-3 (5) 1 (1-0) 2 (2-0)
Skotland - League Challenge Cup 2017-09-02 1 Crusaders
1 - 0
3 - 2
Motherwell U20 S -0.5 Over
4-3 (7) 2-1 (3) 1 (1-0) 2 (2-0)
Nordirland - Liga Cup 2017-08-29 2 Crusaders
1 - 1
2 - 1
Dundela 1 S -2.0, -2.5 Under 10.5 Over
13-8 (21) 6-3 (9) 2 (1-1) 4 (2-2)
Nordirland - NIFL Premiership 2017-08-26 1 2 Cliftonville
0 - 2
1 - 2
Crusaders 5 1 S +0.5 Push
4-3 (7) 1-2 (3) 0 (0-0) 2 (2-0)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Udgiv tips
1x2
Fuld 4.75 4 1.65
Halv 4 2.6 2.2
Asiatisk handicap
Fuld (+1.0) [email protected] [email protected]
Halv (+0.25) [email protected] [email protected]
Hjørnespark i alt
Fuld (10.5) [email protected] [email protected]
Halv (5.0) [email protected] [email protected]
Mål i alt
Fuld (3.0) [email protected] [email protected]
Halv (1.25) [email protected] Under@2


Tid Type Valg Indsats Resultat
Live-begivenheder

Status: Fuld tid , Stilling: 2 - 4 , Hjørnespark: 2 - 5

Hjørnespark: 10.5 , Handicap: +1.0 , Mål: 3.0

5
Skud på mål
12
8
Skud forbi mål
5
81
Angreb
95
47
Farligt angreb
47
45
Boldbesiddelse %
55

Stilling: 0 - 3 , Hjørnespark: 1 - 3 Halv

Hjørnespark: 5.0 , Handicap: 0.0, +0.5 , Mål: 1.0, 1.5

1
Skud på mål
7
5
Skud forbi mål
2
38
Angreb
47
20
Farligt angreb
25
49
Boldbesiddelse %
51
  • 8' - 1st Corner - Crusaders
  • 9' - 1st Goal - Crusaders
  • 10' - 2nd Goal - Crusaders
  • 23' - 3rd Goal - Crusaders
  • 29' - 1st Yellow Card - Ballymena Utd
  • 38' - 2nd Corner - Ballymena Utd
  • 45+1' - 3rd Corner - Crusaders
  • Race to 3 Corners - Crusaders
  • 45+1' - 4th Corner - Crusaders
  • 0-3 score at the end of First Half
  • 55' - 4th Goal - Ballymena Utd
  • 57' - 2nd Yellow Card - Crusaders
  • 58' - 5th Corner - Ballymena Utd
  • 61' - 6th Corner - Crusaders
  • Race to 5 Corners - Crusaders
  • 62' - 7th Corner - Crusaders
  • 69' - 5th Goal - Crusaders
  • 85' - 6th Goal - Ballymena Utd
  • 88' - 3rd Yellow Card - Ballymena Utd
  • 88' - 4th Yellow Card - Crusaders
  • 2-4 score at the end of Second Half

Hold dig opdateret med TotalCorner

Deltag i vores gratis Telegram-kanal med tips. Du kan også opsætte tilpassede kampalarmer.

Gratis Telegram-tips Tilpassede alarmer