Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 3.75
Mål i alt
Under 9.5
Hjørnespark i alt
+2.0
Lyon
Arsenal vs Lyon Holdprofil
Arsenal
TVVVVVVVUTSenesteNedad-0.2 p/kamp, seneste 5 vs forrige 21
Over 9.5 hjørnesparkUnder3/10
Over 2.5 målLige5/10
Asiatisk handicapLige4/9
Lyon
UVVVTVUVVTSenesteStabil-0.2 p/kamp, seneste 5 vs forrige 21
Over 9.5 hjørnesparkLige5/10
Over 2.5 målOver8/10
Asiatisk handicapFejler3/10
Anden halvleg-holdComeback-holdBegge scorede i 8 af de seneste 10Mål i 1. halvleg i 7 af de seneste 10
Sidste
| Arsenal | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Lyon | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Arsenal | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Lyon | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 3.5, 4.0
HjørnesparkfordelingLinje 9.5
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 40,
Gns.: 2.83,
Std.afv.: 1.70, Median: 3,
Typetal: 3,
Over: 30%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Arsenal vs Lyon Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Arsenal vs Lyon Indbyrdes opgør
Arsenal vs Lyon Se fuld H2H →| Arsenal Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2022-12-08 | Arsenal |
3 - 0
3 - 0
|
Lyon | S | 0.0, +0.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Emirates Cup | 2019-07-28 | Arsenal |
1 - 0
1 - 2
|
Lyon | N | -1 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Emirates Cup | 2015-07-25 | 1 Arsenal |
4 - 0
6 - 0
|
Lyon 1 | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Arsenal Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-08-07 | Arsenal |
3 - 0
4 - 1
|
Bayer Leverkusen 1 | S | -0.5 | Over | 9.0 |
|
|||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-08-01 | 1 Liverpool |
2 - 1
2 - 1
|
Arsenal | N | +0.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| Spanien - La Liga | 2024-07-31 | 5 Arsenal |
1 - 0
1 - 2
|
Man Utd 3 | N | -0.5 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-07-28 | Arsenal |
1 - 0
2 - 1
|
Man Utd | S | -0.5 | Under |
|
||||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-07-25 | 1 Arsenal |
1 - 0
1 - 1
|
Bournemouth 2 | U | -0.5 | Under | 8.5 |
|
|||||
| 2008 OL-kvalifikation - Asien | 2024-07-04 | Arsenal |
0 - 0
0 - 0
|
Tottenham | U |
|
0-0 (0) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||||
| 2008 OL-kvalifikation - Asien | 2024-07-02 | Arsenal |
0 - 0
1 - 0
|
Man City | S | -0.5 | Under |
|
1-0 (1) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| England - Premier League | 2024-05-19 | 4 Arsenal |
1 - 1
2 - 1
|
Everton 3 | S | -2.0 | Under | 9.5 | Under |
|
8-1 (9) | 3-1 (4) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| England - Premier League | 2024-05-12 | Man Utd |
0 - 1
0 - 1
|
Arsenal 2 | S | +1.5, +2.0 | Under | 11.0 | Push |
|
4-7 (11) | 3-2 (5) | 1 (1-0) | 3 (1-2) |
| England - Premier League | 2024-05-04 | 2 Arsenal |
1 - 0
3 - 0
|
Bournemouth 3 | S | -2.0 | Under | 10.5 | Under |
|
6-1 (7) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2024-04-28 | 2 Tottenham |
0 - 3
2 - 3
|
Arsenal 1 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
8-6 (14) | 5-2 (7) | 3 (2-1) | 4 (2-2) |
| England - Premier League | 2024-04-23 | 2 Arsenal |
1 - 0
5 - 0
|
Chelsea 2 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2024-04-20 | 3 Wolverhampton |
0 - 1
0 - 2
|
Arsenal 2 | S | +1.5, +2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
1-2 (3) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| UEFA Champions League | 2024-04-17 | 2 Bayern München |
0 - 0
1 - 0
|
Arsenal 2 | N | 0.0 | Under | 9.0 | Over |
|
8-3 (11) | 3-0 (3) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2024-04-14 | 3 Arsenal |
0 - 0
0 - 2
|
Aston Villa 1 | N | -1.5, -2.0 | Under | 10.5 | Under |
|
4-6 (10) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| UEFA Champions League | 2024-04-09 | 1 Arsenal |
1 - 2
2 - 2
|
Bayern München 2 | U | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2024-04-06 | 1 Brighton |
0 - 1
0 - 3
|
Arsenal 2 | S | +1.0 | Push | 9.5 | Over |
|
8-7 (15) | 2-3 (5) | 2 (1-1) | 5 (4-1) |
| England - Premier League | 2024-04-03 | 1 Arsenal |
2 - 0
2 - 0
|
Luton 1 | S | -2.5 | Under | 11.0 | Under |
|
3-1 (4) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2024-03-31 | Man City |
0 - 0
0 - 0
|
Arsenal 2 | U | -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
7-4 (11) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 4 (3-1) |
| UEFA Champions League | 2024-03-12 | 2 Arsenal |
1 - 0
1 - 0
|
FC Porto 1 | S | -1.5 | Under | 10.0 | Push |
|
9-1 (10) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 3 (3-0) |
| England - Premier League | 2024-03-09 | 2 Arsenal |
1 - 1
2 - 1
|
Brentford 4 | S | -2.0 | Under | 10.5 | Over |
|
10-4 (14) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| England - Premier League | 2024-03-04 | 1 Sheff Utd |
0 - 5
0 - 6
|
Arsenal | S | +2.0 | Over | 10.5 | Under |
|
0-7 (7) | 0-3 (3) | 2 (0-2) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2024-02-24 | 1 Arsenal |
2 - 0
4 - 1
|
Newcastle | S | -1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
9-0 (9) | 6-0 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| UEFA Champions League | 2024-02-21 | 2 FC Porto |
0 - 0
1 - 0
|
Arsenal 3 | N | +1.0 | Under | 9.0 | Over |
|
1-10 (11) | 0-5 (5) | 4 (0-4) | 2 (0-2) |
| England - Premier League | 2024-02-17 | 2 Burnley |
0 - 2
0 - 5
|
Arsenal 1 | S | +1.5, +2.0 | Over | 9.5 | Over |
|
4-6 (10) | 1-4 (5) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| England - Premier League | 2024-02-11 | 4 West Ham |
0 - 4
0 - 6
|
Arsenal | S | +1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
2-6 (8) | 1-6 (7) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| England - Premier League | 2024-02-04 | 6 Arsenal |
1 - 1
3 - 1
|
Liverpool 3 1 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
2-4 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| England - Premier League | 2024-01-30 | Nottm Forest |
0 - 0
1 - 2
|
Arsenal 1 | S | +1.0, +1.5 | Over | 9.5 | Over |
|
2-10 (12) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 3 (1-2) |
| England - Premier League | 2024-01-20 | Arsenal |
2 - 0
5 - 0
|
Crystal Palace | S | -1.5, -2.0 | Over | 10.0 | Over |
|
6-7 (13) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| England - FA Cup | 2024-01-07 | 1 Arsenal |
0 - 0
0 - 2
|
Liverpool 4 | N | 0.0, -0.5 | Under | 10.0 | Under |
|
5-2 (7) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Lyon Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-08-03 | Union Berlin |
0 - 0
0 - 4
|
Lyon | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
||||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-07-31 | Lyon |
0 - 0
0 - 0
|
Torino 1 | U | 0.0, -0.5 | Under | 8.0 |
|
|||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-07-24 | 1 St. Pauli |
0 - 0
1 - 0
|
Lyon | N | +0.5, +1.0 | Under | 8.0 |
|
|||||
| Eliteklubber - Venskabskampe | 2024-07-19 | 1 WSG Swarovski Tirol |
0 - 2
2 - 3
|
Lyon | S | +1.0, +1.5 | Over | 8.5 |
|
|||||
| Frankrig - Pokal | 2024-05-25 | 2 Lyon |
0 - 2
1 - 2
|
PSG 1 | N | +1.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-05-19 | 1 Lyon |
1 - 0
2 - 1
|
Strasbourg | S | -1.5 | Under | 9.0 | Push |
|
7-2 (9) | 4-1 (5) | 4 (3-1) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-05-12 | Clermont Foot |
0 - 0
0 - 1
|
Lyon 2 | S | +1.0 | Under | 9.0 | Push |
|
7-2 (9) | 2-1 (3) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-05-06 | 2 Lille |
2 - 0
2 - 2
|
Lyon 1 | U | 0.0, -0.5 | Over | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-04-28 | 1 Lyon |
2 - 1
3 - 2
|
Monaco 3 | S | 0.0, -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
3-3 (6) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-04-21 | PSG |
4 - 1
4 - 1
|
Lyon | N | -1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
4-10 (14) | 2-5 (7) | 1 (0-1) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-04-14 | 1 4 Lyon |
1 - 0
4 - 3
|
Brest 4 1 | S | -0.5 | Over | 9.0 | Over |
|
10-7 (17) | 4-4 (8) | 3 (1-2) | 2 (1-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-04-07 | 2 Nantes |
1 - 0
1 - 3
|
Lyon 2 | S | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Over |
|
5-5 (10) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Frankrig - Pokal | 2024-04-02 | 2 Lyon |
0 - 0
3 - 0
|
Valenciennes 3 | S | -2.0 | Push | 9.0 | Under |
|
3-1 (4) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-03-30 | 2 Lyon |
0 - 0
1 - 1
|
Reims 3 | U | -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
7-8 (15) | 5-2 (7) | 2 (1-1) | 4 (1-3) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-03-15 | 2 Toulouse |
0 - 1
2 - 3
|
Lyon 2 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 2 (0-2) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-03-09 | Lorient |
0 - 0
0 - 2
|
Lyon | S | 0.0, +0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
4-7 (11) | 3-4 (7) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-03-03 | 1 Lyon |
0 - 1
0 - 3
|
Lens 2 | N | 0.0 | Over | 9.0 | Under |
|
2-4 (6) | 1-2 (3) | 2 (0-2) | 2 (0-2) |
| Frankrig - Pokal | 2024-02-27 | 1 Lyon |
0 - 0
0 - 0
|
Strasbourg 3 | U | -0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
11-5 (16) | 6-2 (8) | 4 (3-1) | 4 (2-2) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-02-23 | 1 Metz |
1 - 1
1 - 2
|
Lyon 2 | S | +0.5 | Over | 9.0 | Under |
|
4-3 (7) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-02-16 | Lyon |
1 - 0
1 - 0
|
Nice 1 | S | 0.0 | Under | 8.5 | Over |
|
4-9 (13) | 2-5 (7) | 2 (2-0) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-02-11 | 1 Montpellier |
1 - 0
1 - 2
|
Lyon 2 | S | 0.0 | Over | 9.0 | Under |
|
1-5 (6) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Pokal | 2024-02-07 | 2 Lyon |
1 - 0
2 - 1
|
Lille | S | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
5-3 (8) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-02-04 | 2 Lyon |
1 - 0
1 - 0
|
Marseille 1 | S | 0.0 | Under | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-01-26 | 2 Lyon |
0 - 3
2 - 3
|
Rennes 2 | N | 0.0 | Over | 9.5 | Under |
|
3-2 (5) | 2-2 (4) | 4 (2-2) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Pokal | 2024-01-19 | 1 4 Bergerac Perigord |
1 - 1
1 - 2
|
Lyon 2 | S | +1.5, +2.0 | Under | 9.0 | Under |
|
3-4 (7) | 2-2 (4) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2024-01-14 | 1 Le Havre |
1 - 0
3 - 1
|
Lyon 2 | N | 0.0, +0.5 | Over | 9.0 | Over |
|
3-7 (10) | 1-3 (4) | 3 (0-3) | 3 (1-2) |
| Frankrig - Pokal | 2024-01-07 | 1 CA Pontarlier |
0 - 1
0 - 3
|
Lyon 2 | S | +2.5 | Under | 9.5 | Over |
|
1-9 (10) | 1-4 (5) | 2 (1-1) | 1 (0-1) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2023-12-20 | 1 1 Lyon |
0 - 0
1 - 0
|
Nantes 2 | S | -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
7-7 (14) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 3 (1-2) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2023-12-15 | 1 Monaco |
0 - 0
0 - 1
|
Lyon 2 | S | -0.5, -1.0 | Under | 9.5 | Under |
|
6-1 (7) | 2-0 (2) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Frankrig - Ligue 1 | 2023-12-10 | 2 Lyon |
2 - 0
3 - 0
|
Toulouse 3 | S | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 | Under |
|
2-1 (3) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 1.25 | 6.5 | 9.5 |
| Halv | 1.615 | 3.1 | 7.5 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (-2.0) | Hjemme@2 | [email protected] |
| Halv (-0.75) | [email protected] | Ude@2 |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (9.5) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (4.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (3.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.5) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: Fuld tid , Stilling: 2 - 0 , Hjørnespark: 12 - 2
Hjørnespark: 9.5 , Handicap: -2.0 , Mål: 3.5, 4.0
Stilling: 2 - 0 , Hjørnespark: 7 - 0 Halv
Hjørnespark: 4.5 , Handicap: -0.5, -1.0 , Mål: 1.5
-
5' - 1st Corner - Arsenal -
6' - 2nd Corner - Arsenal -
9' - 3rd Corner - Arsenal - Race to 3 Corners - Arsenal
-
9' - 1st Goal - Arsenal -
15' - 4th Corner - Arsenal -
20' - 5th Corner - Arsenal - Race to 5 Corners - Arsenal
-
27' - 6th Corner - Arsenal -
27' - 2nd Goal - Arsenal -
45' - 7th Corner - Arsenal - Race to 7 Corners - Arsenal
-
2-0 score at the end of First Half -
49' - 8th Corner - Lyon -
51' - 9th Corner - Arsenal - Race to 9 Corners - Arsenal
-
52' - 10th Corner - Arsenal -
53' - 11th Corner - Arsenal - 64' ~ Substitution ~ Calafiori ~ Zinchenko ~(Arsenal)
- 64' ~ Substitution ~ Jesus ~ Rice ~(Arsenal)
- 64' ~ Substitution ~ Orban ~ Mikautadze ~(Lyon)
-
68' - 12th Corner - Arsenal - 65' ~ Substitution ~ Balde ~ Benrahma ~(Lyon)
- 65' ~ Substitution ~ Nuamah ~ Abner Vinicius ~(Lyon)
- 65' ~ Substitution ~ Diawara ~ Caqueret ~(Lyon)
- 77' ~ Substitution ~ Nwaneri ~ Havertz ~(Arsenal)
- 77' ~ Substitution ~ Nelson ~ Saka ~(Arsenal)
- 77' ~ Substitution ~ Kiwior ~ Saliba ~(Arsenal)
- 77' ~ Substitution ~ Lewis-Skelly ~ Magalhaes ~(Arsenal)
- 77' ~ Substitution ~ Trossard ~ Martinelli ~(Arsenal)
- 77' ~ Substitution ~ Jorginho ~ Partey ~(Arsenal)
-
84' - 13th Corner - Arsenal -
85' - 14th Corner - Lyon - 85' ~ Substitution ~ Mangala ~ Tolisso ~(Lyon)
-
2-0 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

