lør, Sep 7, 2024 · 15:00
Arbroath
10 1
3 - 0
Fuld tid · HT 2-0
Montrose
8 1
ÆldsteSeneste
VTUTUU
2.25
3.40
2.75
SenesteÆldste
TVUUUV

Noter

Gratis forudsigelser (baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 2.75
Mål i alt
–
Hjørnespark i alt
+0.25
Montrose
Arbroath
TTTUVTUTUUSenesteStabil+0.1 p/kamp, seneste 5 vs forrige 24
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målLige5/10
Asiatisk handicapFejler4/10
Montrose
TTUVVUUUVTSenesteStabil-0.3 p/kamp, seneste 5 vs forrige 23
Over 9.5 hjørnesparkLige5/10
Over 2.5 målUnder2/10
Asiatisk handicapDækker6/10
Arbroath

1V-4U-5T i de seneste 10 kampe, med 5 scorede og 15 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 0.5 for, 1.5 imod. Sejr 10%, AH-sejr 40%, mål Over 50%, hjørne Over 0%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 10%1 Uafgjort 40%4 Tabt 50%5
Mål i alt 2.5, 3.0
Over 50%5 Annulleret 0%0 Under 50%5
Asiatisk handicap
Vundet 40%4 Annulleret 10%1 Tabt 50%5
Montrose

3V-5U-2T i de seneste 10 kampe, med 11 scorede og 10 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.1 for, 1.0 imod. Sejr 30%, AH-sejr 60%, mål Over 30%, hjørne Over 0%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 30%3 Uafgjort 50%5 Tabt 20%2
Mål i alt 2.5, 3.0
Over 30%3 Annulleret 0%0 Under 70%7
Asiatisk handicap
Vundet 60%6 Annulleret 0%0 Tabt 40%4
Sidste
Arbroath
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Montrose
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5
Arbroath
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5
Montrose
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5

Arbroath Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Skotland - League One 2024-08-10 1 Arbroath
0 - 0
0 - 0
Montrose 3 1 U 0.0, -0.5 Under 10.0
Skotland - Liga Cup 2023-07-29 Arbroath
1 - 0
3 - 0
Montrose 1 S -0.5 Over 10.0
UK Friendlies 2023-07-01 Arbroath
0 - 1
1 - 3
Montrose N -0.5, -1.0 Over
UK Friendlies 2021-06-26 Montrose
1 - 0
1 - 1
Arbroath U 0.0, +0.5 Under
Skotland - Liga Cup 2020-10-10 2 Arbroath
2 - 1
3 - 1
Montrose 2 S -0.5, -1.0 Over 10.0
UK Friendlies 2019-07-09 2 Montrose
2 - 0
3 - 2
Arbroath 2 N +0.5 Over
4-3 (7) 3-0 (3) 2 (2-0) 1 (0-1)
Skotland - League One 2019-04-06 1 Arbroath
0 - 0
1 - 0
Montrose 4 S -0.5 Under 9.5 Under
4-5 (9) 3-5 (8) 3 (0-3) 0 (0-0)
Skotland - League One 2018-12-29 1 2 Montrose
0 - 0
1 - 1
Arbroath 2 U +0.5, +1.0 Under 10.0 Under
4-2 (6) 1-0 (1) 0 (0-0) 1 (1-0)
Skotland - League One 2018-11-10 2 Arbroath
1 - 0
2 - 0
Montrose 4 S -1.0, -1.5 Under 10.0 Under
4-4 (8) 4-1 (5) 2 (2-0) 1 (0-1)
Skotland - League One 2018-08-04 2 Montrose
0 - 1
0 - 4
Arbroath 1 S 0.0 Over 10.0 Under
4-3 (7) 0-1 (1) 0 (0-0) 3 (3-0)
Skotland - Liga Cup 2017-07-22 Arbroath
1 - 0
4 - 0
Montrose S -1.0 Over 10.5 Over
9-3 (12) 4-2 (6) 1 (0-1) 1 (1-0)
Skotland - League Two 2017-03-25 1 Arbroath
0 - 0
0 - 1
Montrose 2 N -0.5 Under 10.5 Over
6-5 (11) 3-2 (5) 1 (0-1) 0 (0-0)
Skotland - League Two 2017-02-11 2 Montrose
1 - 0
1 - 3
Arbroath 2 S 0.0, +0.5 Over 10.0 Over
7-4 (11) 2-0 (2) 2 (2-0) 2 (1-1)
Skotland - League Two 2017-01-02 1 Arbroath
0 - 0
0 - 0
Montrose 1 U -0.5, -1.0 Under 10.0 Under
3-2 (5) 0-0 (0) 0 (0-0) 2 (1-1)
Skotland - League Two 2016-08-13 2 Montrose
0 - 1
1 - 1
Arbroath 3 1 U 0.0 Under
8-1 (9) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Arbroath Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Skotland - League One 2024-08-31 3 Arbroath
0 - 0
0 - 0
Alloa 2 U 0.0 Under 10.5
Skotland - League One 2024-08-24 1 Dumbarton
0 - 1
2 - 2
Arbroath 3 U -0.5 Over 10.5
Skotland - League One 2024-08-17 1 Arbroath
0 - 0
0 - 3
Kelty Hearts 2 N 0.0, -0.5 Over 10.5
Skotland - League One 2024-08-10 1 Arbroath
0 - 0
0 - 0
Montrose 3 1 U 0.0, -0.5 Under 10.0
Skotland - League One 2024-08-03 3 Stenhousemuir
0 - 0
2 - 1
Arbroath 1 N 0.0 Over 10.0
Skotland - Liga Cup 2024-07-27 3 Bonnyrigg Rose
0 - 0
0 - 1
Arbroath S 0.0 Under
8-4 (12) 6-4 (10) 2 (2-0) 1 (0-1)
Skotland - Liga Cup 2024-07-23 Inverness CT
0 - 0
0 - 0
Arbroath 1 U -0.5, -1.0 Under
0-6 (6) 0-3 (3) 1 (0-1) 1 (0-1)
Skotland - Liga Cup 2024-07-20 1 3 Arbroath
0 - 1
0 - 3
Annan Athletic N 0.0, -0.5 Push
6-1 (7) 2-1 (3) 2 (1-1) 1 (1-0)
Skotland - Liga Cup 2024-07-16 1 Arbroath
0 - 0
0 - 2
Dundee N +2.0, +2.5 Under
3-13 (16) 1-8 (9) 2 (0-2) 3 (0-3)
UK Friendlies 2024-06-29 Arbroath
0 - 2
1 - 3
Dundee N +1.0, +1.5 Over
4-7 (11) 1-5 (6) 2 (1-1) 1 (1-0)
Skotland - Championship 2024-05-03 Raith
2 - 0
5 - 0
Arbroath N -1.5, -2.0 Over 10.5 Over
6-5 (11) 3-1 (4) 2 (1-1) 2 (0-2)
Skotland - Championship 2024-04-27 Arbroath
0 - 3
0 - 5
Queen's Park 1 N +1.0 Over 10.0 Under
1-5 (6) 1-2 (3) 1 (0-1) 1 (0-1)
Skotland - Championship 2024-04-20 1 Arbroath
0 - 0
1 - 2
Morton 2 N +1.0 Over 10.5 Over
8-7 (15) 6-5 (11) 4 (2-2) 1 (0-1)
Skotland - Championship 2024-04-13 Ayr
3 - 0
5 - 0
Arbroath 2 N -1.0, -1.5 Over 10.5 Under
5-2 (7) 5-2 (7) 3 (1-2) 0 (0-0)
Skotland - Championship 2024-04-06 Inverness CT
1 - 0
2 - 1
Arbroath 2 1 N -1.0, -1.5 Over 10.0 Under
4-1 (5) 3-1 (4) 0 (0-0) 0 (0-0)
Skotland - Championship 2024-04-02 2 Arbroath
0 - 0
1 - 2
Airdrieonians 2 N +0.5, +1.0 Over 10.0 Over
5-6 (11) 2-2 (4) 1 (1-0) 1 (0-1)
Skotland - Championship 2024-03-30 Arbroath
0 - 3
2 - 3
Dunfermline 1 N +0.5, +1.0 Over 11.0 Over
7-8 (15) 2-4 (6) 2 (1-1) 3 (2-1)
Skotland - Championship 2024-03-23 Arbroath
0 - 1
0 - 1
Partick 1 N +1.0, +1.5 Under 11.0 Under
5-4 (9) 3-0 (3) 1 (1-0) 3 (1-2)
Skotland - Championship 2024-03-16 2 Airdrieonians
2 - 1
5 - 2
Arbroath 4 N -1.0 Over 10.0 Over
11-5 (16) 5-4 (9) 1 (1-0) 2 (2-0)
Skotland - Championship 2024-03-09 1 Dundee Utd
2 - 0
4 - 0
Arbroath 3 1 N -2.0 Over 11.5 Under
10-1 (11) 5-0 (5) 1 (1-0) 1 (1-0)
Skotland - Championship 2024-03-01 Arbroath
0 - 1
3 - 2
Raith 1 S +1.0 Over 10.5 Under
1-9 (10) 1-7 (8) 2 (1-1) 1 (0-1)
Skotland - Championship 2024-02-27 Queen's Park
3 - 0
6 - 0
Arbroath 1 N -0.5, -1.0 Over 10.0 Under
5-2 (7) 2-0 (2) 1 (1-0) 1 (0-1)
Skotland - Championship 2024-02-24 3 Arbroath
0 - 0
1 - 1
Inverness CT 3 U +0.5 Under 10.0 Under
4-2 (6) 2-2 (4) 0 (0-0) 1 (1-0)
Skotland - Championship 2024-02-17 4 Dunfermline
1 - 0
1 - 1
Arbroath 3 U -0.5, -1.0 Under 11.5 Over
8-5 (13) 4-2 (6) 2 (2-0) 5 (3-2)
Skotland - Championship 2024-01-27 1 Morton
0 - 0
3 - 0
Arbroath 4 1 N -1.0, -1.5 Over 11.0 Over
10-3 (13) 7-2 (9) 3 (2-1) 2 (1-1)
Skotland - Championship 2024-01-23 1 Ayr
0 - 0
2 - 0
Arbroath 4 N -1.0 Under 10.5 Under
6-2 (8) 2-2 (4) 1 (0-1) 1 (1-0)
Skotland - Championship 2024-01-13 1 Arbroath
0 - 0
0 - 0
Ayr 2 U 0.0, +0.5 Under 10.5 Under
4-4 (8) 3-3 (6) 3 (2-1) 1 (1-0)
Skotland - Championship 2024-01-06 Partick
1 - 0
4 - 0
Arbroath 2 N -1.5, -2.0 Over 11.0 Under
3-7 (10) 2-3 (5) 2 (2-0) 2 (0-2)
Skotland - Championship 2024-01-02 1 Arbroath
0 - 1
0 - 3
Dundee Utd 2 N +2.0 Under 10.5 Under
3-6 (9) 2-4 (6) 2 (2-0) 2 (0-2)
Skotland - Championship 2023-12-30 1 Raith
1 - 0
2 - 2
Arbroath 1 U -1.0, -1.5 Over 10.5 Over
9-7 (16) 1-3 (4) 0 (0-0) 5 (4-1)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Montrose Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Skotland - League One 2024-08-31 2 Cove Rangers
0 - 0
1 - 0
Montrose 2 N 0.0 Under 10.0
Skotland - League One 2024-08-24 1 Montrose
1 - 0
1 - 0
Queen of South 2 1 S 0.0, -0.5 Under 10.5
Skotland - League One 2024-08-17 3 Inverness CT
0 - 1
1 - 1
Montrose 5 1 U 0.0, -0.5 Under 9.5
Skotland - League One 2024-08-10 1 Arbroath
0 - 0
0 - 0
Montrose 3 1 U 0.0, -0.5 Under 10.0
Skotland - League One 2024-08-03 2 Montrose
0 - 0
1 - 1
Kelty Hearts 1 U -0.5 Under 10.5
Skotland - Liga Cup 2024-07-27 1 Clyde
0 - 1
0 - 1
Montrose 1 S -0.5, -1.0 Under
2-3 (5) 0-2 (2) 0 (0-0) 1 (0-1)
Skotland - Liga Cup 2024-07-23 Montrose
1 - 1
2 - 1
Edinburgh City S -2.0, -2.5 Under
11-3 (14) 5-1 (6) 1 (1-0) 4 (3-1)
Skotland - Liga Cup 2024-07-16 Montrose
0 - 1
1 - 1
Motherwell 1 U +1.5, +2.0 Under
0-9 (9) 0-4 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
Skotland - Liga Cup 2024-07-13 2 Partick
1 - 1
3 - 2
Montrose 1 N -1.5 Over
5-0 (5) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
UK Friendlies 2024-07-06 Spartans FC
0 - 2
2 - 2
Montrose U 0.0, +0.5 Over 8.5 Under
2-2 (4) 2-2 (4) 1 (0-1) 0 (0-0)
UK Friendlies 2024-07-03 Montrose
0 - 1
0 - 1
Raith N +0.5, +1.0 Under
1-11 (12) 1-4 (5) 0 (0-0) 1 (0-1)
Skotland - Championship - Playoff 2024-05-11 1 Inverness CT
0 - 0
1 - 0
Montrose 1 1 N -1.0 Under
6-3 (9) 5-0 (5) 1 (1-0) 1 (0-1)
Skotland - Championship - Playoff 2024-05-07 1 Montrose
0 - 0
0 - 0
Inverness CT 1 U +0.5 Under 9.5 Under
7-2 (9) 3-2 (5) 0 (0-0) 4 (4-0)
Skotland - League One 2024-05-04 1 Montrose
0 - 2
3 - 2
Queen of South S 0.0 Over 10.5 Under
3-6 (9) 0-4 (4) 1 (0-1) 2 (1-1)
Skotland - League One 2024-04-27 1 Kelty Hearts
0 - 1
0 - 2
Montrose S 0.0, -0.5 Under 10.5 Under
7-2 (9) 1-1 (2) 0 (0-0) 1 (1-0)
Skotland - League One 2024-04-20 Montrose
1 - 1
1 - 2
Hamilton N +0.5, +1.0 Push 10.5 Over
9-3 (12) 5-2 (7) 2 (2-0) 3 (3-0)
Skotland - League One 2024-04-16 2 Edinburgh City
0 - 0
1 - 0
Montrose 2 N +1.5 Under 10.0 Under
2-7 (9) 0-3 (3) 1 (0-1) 1 (0-1)
Skotland - League One 2024-04-13 1 Alloa
0 - 0
0 - 0
Montrose 1 U 0.0, -0.5 Under 9.5 Over
6-6 (12) 1-4 (5) 0 (0-0) 2 (2-0)
Skotland - League One 2024-03-30 2 Montrose
1 - 3
1 - 7
Falkirk 1 N +1.0, +1.5 Over 10.5 Under
4-6 (10) 2-4 (6) 2 (2-0) 3 (2-1)
Skotland - League One 2024-03-23 2 Stirling
0 - 0
1 - 0
Montrose 1 N 0.0 Under 10.0 Push
5-5 (10) 2-3 (5) 0 (0-0) 3 (1-2)
Skotland - League One 2024-03-16 3 Montrose
0 - 1
1 - 1
Annan Athletic 4 U -0.5 Under 10.0 Over
5-8 (13) 3-4 (7) 2 (1-1) 2 (0-2)
Skotland - League One 2024-03-09 1 Cove Rangers
0 - 3
1 - 4
Montrose 1 S 0.0, -0.5 Over 10.0 Under
4-2 (6) 2-1 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Skotland - League One 2024-03-02 1 Montrose
2 - 2
4 - 3
Alloa 2 1 S 0.0, -0.5 Over 10.0 Under
2-5 (7) 1-1 (2) 0 (0-0) 3 (1-2)
Skotland - League One 2024-02-24 1 Queen of South
1 - 0
2 - 3
Montrose 1 S 0.0, -0.5 Over 10.0 Under
3-5 (8) 2-3 (5) 2 (1-1) 1 (1-0)
Skotland - League One 2024-02-20 2 Falkirk
2 - 0
3 - 0
Montrose 1 N -1.5, -2.0 Under 10.5 Under
6-4 (10) 2-2 (4) 1 (0-1) 4 (3-1)
Skotland - League One 2024-02-17 1 Montrose
2 - 0
4 - 2
Kelty Hearts 1 S 0.0, -0.5 Over 10.5 Under
7-3 (10) 4-2 (6) 2 (0-2) 2 (2-0)
Skotland - League One 2024-02-10 1 Montrose
3 - 0
3 - 0
Edinburgh City 1 S -2.0, -2.5 Under 10.5 Under
8-1 (9) 4-1 (5) 2 (1-1) 0 (0-0)
Skotland - League One 2024-02-06 2 Stirling
0 - 1
0 - 2
Montrose 2 S 0.0, -0.5 Under 10.0 Under
1-3 (4) 0-2 (2) 0 (0-0) 0 (0-0)
Skotland - League One 2024-01-27 Hamilton
1 - 0
1 - 1
Montrose 2 U -1.5 Under 11.0 Push
8-3 (11) 3-2 (5) 2 (0-2) 2 (2-0)
Skotland - FA Cup 2024-01-20 2 Morton
1 - 0
2 - 0
Montrose N -1.0, -1.5 Under 10.0 Over
7-4 (11) 6-3 (9) 4 (3-1) 0 (0-0)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Udgiv tips
1x2
Fuld 2.25 3.4 2.75
Asiatisk handicap
Fuld (-0.25) [email protected] [email protected]
Mål i alt
Fuld (2.75) [email protected] [email protected]


Tid Type Valg Indsats Resultat
Live-begivenheder

Status: Fuld tid , Stilling: 3 - 0 , Hjørnespark: 10 - 8

Hjørnespark: , Handicap: 0.0, -0.5 , Mål: 2.5, 3.0

6
Skud på mål
2
11
Skud forbi mål
9
65
Angreb
78
42
Farligt angreb
48

Stilling: 2 - 0 , Hjørnespark: 3 - 7 Halv

Hjørnespark: , Handicap: , Mål:

3
Skud på mål
2
4
Skud forbi mål
4
32
Angreb
40
16
Farligt angreb
32
  • 5' - 1st Corner - Arbroath
  • 6' - 2nd Corner - Montrose
  • 6' - 3rd Corner - Montrose
  • 9' - 4th Corner - Montrose
  • Race to 3 Corners - Montrose
  • 18' - 5th Corner - Montrose
  • 23' - 1st Goal - Arbroath
  • 29' - 2nd Goal - Arbroath
  • 32' - 1st Yellow Card - Arbroath
  • 34' - 6th Corner - Arbroath
  • 35' - 7th Corner - Arbroath
  • Race to 5 Corners - Montrose
  • 36' - 8th Corner - Montrose
  • 38' - 9th Corner - Montrose
  • 45+2' - 10th Corner - Montrose
  • Race to 7 Corners - Montrose
  • 2-0 score at the end of First Half
  • 46' - 11th Corner - Arbroath
  • 48' - 12th Corner - Arbroath
  • 48' - 13th Corner - Arbroath
  • 48' - 14th Corner - Arbroath
  • 50' - 2nd Yellow Card - Montrose
  • 54' - 15th Corner - Montrose
  • 56' - 16th Corner - Arbroath
  • 61' - 17th Corner - Arbroath
  • Race to 9 Corners - Arbroath
  • 66' - 18th Corner - Arbroath
  • 82' - 3rd Goal - Arbroath
  • 3-0 score at the end of Second Half

Hold dig opdateret med TotalCorner

Deltag i vores gratis Telegram-kanal med tips. Du kan også opsætte tilpassede kampalarmer.

Gratis Telegram-tips Tilpassede alarmer