søn, May 10, 2026 · 15:00
Antwerpen [10]
4 2
0 - 1
Fuld tid · HT 0-1
Charleroi [11]
3 3
ÆldsteSeneste
TTVVVT
2.40
3.25
2.75
SenesteÆldste
VVUTVT

Noter

Gratis forudsigelser (baseret på historisk statistik, kun til reference)
Under 2.5
Mål i alt
Over 9.5
Hjørnespark i alt
0.0
Antwerpen
Antwerpen
VUUTTTVVVTSenesteOpad+0.5 p/kamp, seneste 5 vs forrige 25
Over 9.5 hjørnesparkOver6/10
Over 2.5 målLige5/10
Asiatisk handicapLigeDækket 5/10
Charleroi
TUTTTVTUVVSenesteOpad+0.8 p/kamp, seneste 5 vs forrige 24
Over 9.5 hjørnesparkOver8/10
Over 2.5 målUnder4/10
Asiatisk handicapFejlerDækket 4/10
Smider føringer · vinder ikke 4 af 7 kampe hvor holdet førteVandt 3 af de seneste 10
Antwerpen

4V-2U-4T i de seneste 10 kampe, med 12 scorede og 14 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.2 for, 1.4 imod. Sejr 40%, AH-sejr 50%, mål Over 50%, hjørne Over 60%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 40%4 Uafgjort 20%2 Tabt 40%4
Mål i alt 2.5
Over 50%5 Annulleret 0%0 Under 50%5
Hjørnespark i alt 9.5
Over 60%6 Annulleret 0%0 Under 40%4
Asiatisk handicap
Vundet 50%5 Annulleret 0%0 Tabt 50%5
Charleroi

3V-2U-5T i de seneste 10 kampe, med 11 scorede og 13 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 1.1 for, 1.3 imod. Sejr 30%, AH-sejr 40%, mål Over 40%, hjørne Over 80%.

Resultat ved fuld tid
Vundet 30%3 Uafgjort 20%2 Tabt 50%5
Mål i alt 2.5
Over 40%4 Annulleret 0%0 Under 60%6
Hjørnespark i alt 9.5
Over 80%8 Annulleret 0%0 Under 20%2
Asiatisk handicap
Vundet 40%4 Annulleret 0%0 Tabt 60%6
Sidste
Antwerpen
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Charleroi
Fuld Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Halv Kamp Gns. total Gns. for Gns. imod Vundet Uafgjort Tabt Vind-sandsynl.
I alt
Hjemme
Ude
Sidste 6
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5
Antwerpen
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5
Charleroi
Hjemme– kampe Ude– kampe Total– kampe
Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5

Antwerpen Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Belgien - 1. division A 2026-04-10 3 Charleroi
1 - 0
2 - 1
Antwerpen 2 N -0.5, -1.0 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2026-01-25 2 Antwerpen
0 - 1
0 - 2
Charleroi 2 N 0.0 Under 9.0
Belgien - 1. division A 2025-08-17 3 Charleroi
1 - 1
1 - 1
Antwerpen 3 U 0.0 Under 9.5
Belgien - 1. division A 2025-05-29 1 Antwerpen
0 - 0
1 - 2
Charleroi 2 N 0.0, -0.5 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2024-12-08 2 Antwerpen
0 - 1
1 - 3
Charleroi 2 N -0.5 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2024-07-28 5 Charleroi
0 - 1
0 - 1
Antwerpen 2 S 0.0, +0.5 Under 9.5 Over
5-6 (11) 2-3 (5) 0 (0-0) 3 (2-1)
Belgien - 1. division A 2024-01-21 1 Antwerpen
2 - 0
4 - 1
Charleroi 2 S -1.0 Over 10.0 Over
5-6 (11) 3-2 (5) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - Pokal 2023-12-06 Antwerpen
1 - 2
5 - 2
Charleroi 1 S -0.5, -1.0 Over 9.5 Under
9-0 (9) 4-0 (4) 2 (2-0) 3 (3-0)
Belgien - 1. division A 2023-10-21 2 Charleroi
0 - 0
3 - 2
Antwerpen 2 N +0.5 Over 10.0 Under
5-2 (7) 1-1 (2) 2 (1-1) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2023-03-19 Antwerpen
0 - 1
0 - 1
Charleroi 3 1 N -0.5, -1.0 Under 9.5 Under
8-0 (8) 4-0 (4) 3 (3-0) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2022-10-30 3 Charleroi
1 - 0
1 - 0
Antwerpen 3 N 0.0, +0.5 Under 9.5 Over
4-8 (12) 2-4 (6) 1 (0-1) 1 (1-0)
Belgien - 1. division A 2022-01-16 2 Antwerpen
2 - 0
3 - 0
Charleroi 2 S -0.5 Over 10.5 Under
3-4 (7) 2-3 (5) 0 (0-0) 1 (0-1)
Belgien - 1. division A 2021-08-13 1 Charleroi
0 - 1
1 - 1
Antwerpen 2 U 0.0 Under 9.5 Over
12-1 (13) 8-0 (8) 2 (2-0) 3 (2-1)
Belgien - 1. division A 2020-12-27 1 Antwerpen
0 - 0
2 - 1
Charleroi 1 S 0.0, -0.5 Over 9.5 Over
8-2 (10) 4-0 (4) 3 (3-0) 3 (2-1)
Belgien - 1. division A 2020-08-30 4 Charleroi
1 - 0
2 - 0
Antwerpen 3 1 N 0.0, -0.5 Under 9.5 Under
5-3 (8) 1-1 (2) 0 (0-0) 1 (0-1)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Antwerpen Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Belgien - 1. division A 2026-05-03 1 2 Antwerpen
0 - 3
0 - 5
Standard Liege N -0.5 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-25 1 4 Westerlo
0 - 3
2 - 4
Antwerpen 3 S 0.0, -0.5 Over 10.0
Belgien - 1. division A 2026-04-21 1 Standard Liege
0 - 0
1 - 2
Antwerpen 2 S 0.0 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-18 2 Antwerpen
0 - 0
2 - 0
OH Leuven 3 2 S 0.0, -0.5 Under 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-10 3 Charleroi
1 - 0
2 - 1
Antwerpen 2 N -0.5, -1.0 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-03 2 Antwerpen
0 - 1
1 - 2
Genk 2 N +0.5 Over 9.5 Under
3-0 (3) 2-0 (2) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2026-03-22 3 OH Leuven
0 - 0
1 - 0
Antwerpen 4 1 N 0.0, -0.5 Under 9.5 Over
5-5 (10) 1-4 (5) 2 (1-1) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2026-03-15 1 1 Antwerpen
0 - 0
1 - 1
Standard Liege 3 U 0.0, -0.5 Under 9.0 Under
5-3 (8) 3-0 (3) 1 (1-0) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2026-03-06 1 RAAL La Louviere
0 - 0
0 - 0
Antwerpen 2 1 U -0.5 Under 9.0 Over
7-3 (10) 3-2 (5) 1 (1-0) 1 (1-0)
Belgien - 1. division A 2026-02-28 2 Antwerpen
0 - 0
1 - 0
Sint-Truidense 1 S 0.0, +0.5 Under 9.5 Under
3-4 (7) 1-2 (3) 1 (0-1) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2026-02-21 1 Union Saint Gilloise
1 - 0
2 - 1
Antwerpen 1 N -1.0, -1.5 Over 9.5 Over
10-1 (11) 4-0 (4) 0 (0-0) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2026-02-15 2 Antwerpen
0 - 1
0 - 2
Westerlo 4 N 0.0, -0.5 Under 10.0 Under
4-2 (6) 2-1 (3) 2 (1-1) 1 (1-0)
Belgien - Pokal 2026-02-12 1 3 Antwerpen
0 - 2
0 - 4
Anderlecht 1 N 0.0, +0.5 Over 9.5 Over
5-10 (15) 3-7 (10) 3 (1-2) 2 (0-2)
Belgien - 1. division A 2026-02-08 KV Mechelen
1 - 0
2 - 0
Antwerpen 1 N 0.0 Under 10.0 Under
3-5 (8) 1-2 (3) 1 (0-1) 0 (0-0)
Belgien - Pokal 2026-02-05 2 1 Anderlecht
0 - 1
0 - 1
Antwerpen 3 S -0.5 Under 9.5 Over
6-8 (14) 3-4 (7) 5 (2-3) 4 (0-4)
Belgien - 1. division A 2026-01-31 1 1 Cercle Brugge
0 - 2
0 - 4
Antwerpen 1 S -0.5 Over 10.0 Under
2-5 (7) 2-2 (4) 3 (2-1) 1 (0-1)
Belgien - 1. division A 2026-01-25 2 Antwerpen
0 - 1
0 - 2
Charleroi 2 N 0.0 Under 9.0 Over
4-6 (10) 2-4 (6) 0 (0-0) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2026-01-18 2 FCV Dender EH
1 - 0
1 - 0
Antwerpen N 0.0, +0.5 Under 9.0 Under
2-5 (7) 2-1 (3) 1 (1-0) 1 (0-1)
Belgien - Pokal 2026-01-13 2 Antwerpen
1 - 1
1 - 1
RAAL La Louviere 3 U -0.5 Under 9.0 Under
7-0 (7) 2-0 (2) 1 (1-0) 4 (4-0)
Belgien - 1. division A 2025-12-27 3 Antwerpen
1 - 1
2 - 1
Zulte-Waregem S -0.5, -1.0 Over 9.5 Over
5-7 (12) 1-4 (5) 1 (0-1) 4 (1-3)
Belgien - 1. division A 2025-12-21 Antwerpen
2 - 0
2 - 2
Anderlecht 3 U 0.0, +0.5 Over 9.5 Over
6-5 (11) 1-4 (5) 2 (1-1) 2 (1-1)
Belgien - 1. division A 2025-12-14 1 Gent
0 - 1
0 - 2
Antwerpen 1 S 0.0, -0.5 Under 9.5 Under
5-1 (6) 2-0 (2) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2025-12-07 1 Antwerpen
2 - 0
3 - 0
Genk 1 S +0.5 Over 9.5 Over
3-10 (13) 3-2 (5) 0 (0-0) 3 (0-3)
Belgien - Pokal 2025-12-03 Antwerpen
0 - 0
0 - 0
Sint-Truidense U 0.0, -0.5 Under 9.5 Under
0-0 (0) 0-0 (0) (-) (-)
Belgien - 1. division A 2025-11-30 Club Brugge
0 - 0
0 - 1
Antwerpen 3 S -1.5 Under 9.5 Over
9-4 (13) 3-2 (5) 1 (1-0) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2025-11-23 1 Antwerpen
0 - 0
1 - 2
FCV Dender EH 4 N 0.0, -0.5 Over 9.5 Under
5-3 (8) 2-2 (4) 1 (0-1) 1 (1-0)
Belgien - 1. division A 2025-11-08 4 Antwerpen
0 - 0
3 - 1
RAAL La Louviere 3 1 S -0.5 Over 9.0 Over
7-4 (11) 5-0 (5) 2 (2-0) 3 (0-3)
Belgien - 1. division A 2025-11-02 3 Sint-Truidense
1 - 0
1 - 0
Antwerpen 2 1 N 0.0, -0.5 Under 9.5 Over
6-4 (10) 3-2 (5) 0 (0-0) 2 (1-1)
Belgien - Pokal 2025-10-29 2 Antwerpen
3 - 0
3 - 1
Eupen 1 S -1.5 Over 9.5 Over
12-4 (16) 9-1 (10) 5 (4-1) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2025-10-26 2 Antwerpen
0 - 1
0 - 1
Club Brugge 1 N +0.5, +1.0 Under 9.5 Under
1-5 (6) 1-2 (3) 1 (0-1) 2 (0-2)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Charleroi Sidste
Liga Tid Hjemme Stilling Ude Resultat Handicap Mål O/U Hjørnelinje Hjørnespark O/U Hændelser Hjørne fuld. Hjørne halv. 35-45 80-90
Belgien - 1. division A 2026-05-02 2 Charleroi
0 - 0
2 - 0
Genk S 0.0 Under 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-25 2 OH Leuven
0 - 0
0 - 2
Charleroi S 0.0 Under 10.5
Belgien - 1. division A 2026-04-21 1 Genk
0 - 1
1 - 1
Charleroi 1 U -0.5, -1.0 Under 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-18 4 Charleroi
0 - 0
1 - 2
Standard Liege 1 N -0.5, -1.0 Over 10.0
Belgien - 1. division A 2026-04-10 3 Charleroi
1 - 0
2 - 1
Antwerpen 2 S -0.5, -1.0 Over 9.5
Belgien - 1. division A 2026-04-05 2 Westerlo
1 - 0
2 - 0
Charleroi 1 1 N 0.0 Under 10.0 Push
5-5 (10) 2-5 (7) 3 (0-3) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2026-03-22 1 Zulte-Waregem
1 - 0
1 - 0
Charleroi 2 N 0.0, -0.5 Under 10.0 Over
4-10 (14) 3-2 (5) 1 (1-0) 2 (0-2)
Belgien - 1. division A 2026-03-14 1 Charleroi
0 - 0
0 - 2
OH Leuven 1 N -0.5, -1.0 Under 10.0 Over
10-2 (12) 3-0 (3) 0 (0-0) 3 (2-1)
Belgien - 1. division A 2026-03-07 1 FCV Dender EH
2 - 1
2 - 2
Charleroi 1 U +0.5 Over 9.5 Over
5-13 (18) 2-4 (6) 1 (0-1) 7 (2-5)
Belgien - 1. division A 2026-03-01 1 4 Charleroi
1 - 0
1 - 2
Club Brugge 1 N +0.5 Over 10.0 Under
2-4 (6) 2-3 (5) 2 (0-2) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2026-02-22 2 Westerlo
1 - 1
2 - 1
Charleroi 2 N 0.0 Over 10.0 Under
0-6 (6) 0-2 (2) 0 (0-0) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2026-02-14 Charleroi
0 - 1
2 - 3
Gent 3 N -0.5 Over 10.0 Over
12-4 (16) 4-3 (7) 4 (2-2) 5 (5-0)
Belgien - Pokal 2026-02-11 2 Union Saint Gilloise
1 - 1
4 - 1
Charleroi 3 1 N -1.0 Over 9.5 Under
4-4 (8) 2-1 (3) 0 (0-0) 2 (1-1)
Belgien - 1. division A 2026-02-07 1 3 Charleroi
1 - 3
3 - 4
Cercle Brugge 3 1 N 0.0, -0.5 Over 9.0 Push
6-3 (9) 0-2 (2) 0 (0-0) 3 (3-0)
Belgien - Pokal 2026-02-04 1 Charleroi
0 - 0
0 - 0
Union Saint Gilloise 1 U 0.0, +0.5 Under 9.5 Under
5-4 (9) 3-0 (3) 1 (1-0) 3 (2-1)
Belgien - 1. division A 2026-01-31 1 2 Sint-Truidense
0 - 0
0 - 2
Charleroi 3 S 0.0, -0.5 Under 9.5 Over
6-6 (12) 3-2 (5) 1 (0-1) 0 (0-0)
Belgien - 1. division A 2026-01-25 2 Antwerpen
0 - 1
0 - 2
Charleroi 2 S 0.0 Under 9.0 Over
4-6 (10) 2-4 (6) 0 (0-0) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2026-01-18 2 Charleroi
2 - 0
2 - 0
Standard Liege 1 S -0.5 Under 9.5 Over
7-9 (16) 3-4 (7) 6 (3-3) 2 (0-2)
Belgien - Pokal 2026-01-13 Charleroi
2 - 0
2 - 0
Club Brugge 1 1 S +0.5 Under 10.0 Over
8-9 (17) 3-2 (5) 3 (2-1) 4 (0-4)
Belgien - 1. division A 2025-12-26 1 Anderlecht
1 - 2
1 - 2
Charleroi 4 S -0.5, -1.0 Over 10.0 Over
8-3 (11) 3-1 (4) 1 (1-0) 4 (2-2)
Belgien - 1. division A 2025-12-19 2 Charleroi
1 - 1
2 - 2
Genk U 0.0 Over 9.5 Under
8-1 (9) 4-1 (5) 2 (2-0) 2 (2-0)
Belgien - 1. division A 2025-12-14 1 Charleroi
0 - 1
1 - 1
Union Saint Gilloise 2 U +0.5 Under 9.5 Under
4-5 (9) 1-3 (4) 2 (0-2) 1 (0-1)
Belgien - 1. division A 2025-12-07 4 KV Mechelen
1 - 0
1 - 0
Charleroi 2 N 0.0, +0.5 Under 10.0 Push
7-3 (10) 3-0 (3) 1 (1-0) 5 (2-3)
Belgien - Pokal 2025-12-04 2 Charleroi
0 - 0
2 - 0
KV Mechelen 2 S -0.5, -1.0 Under 10.0 Under
6-2 (8) 4-0 (4) 2 (2-0) 2 (1-1)
Belgien - 1. division A 2025-11-29 Charleroi
0 - 0
0 - 0
RAAL La Louviere 1 U -0.5 Under 9.0 Over
6-5 (11) 4-4 (8) 4 (2-2) 2 (1-1)
Belgien - 1. division A 2025-11-22 2 Club Brugge
0 - 0
1 - 0
Charleroi 1 N -0.5, -1.0 Under 9.5 Over
6-11 (17) 6-4 (10) 2 (1-1) 3 (0-3)
Europa - Venskabskampe 2025-11-14 Charleroi
2 - 0
2 - 0
KV Kortrijk S -0.5, -1.0 Under
4-7 (11) 2-4 (6) 1 (1-0) 2 (0-2)
Belgien - 1. division A 2025-11-08 2 Charleroi
1 - 0
2 - 0
Westerlo 1 S -0.5 Under 10.0 Over
7-5 (12) 4-2 (6) 3 (1-2) 3 (2-1)
Belgien - 1. division A 2025-10-31 2 Standard Liege
1 - 1
3 - 1
Charleroi 3 N 0.0 Over 9.5 Under
4-5 (9) 1-3 (4) 0 (0-0) 1 (1-0)
Belgien - Pokal 2025-10-28 1 RFC Liege
0 - 0
0 - 1
Charleroi 4 S +1.0 Under 10.0 Over
4-8 (12) 4-3 (7) 0 (0-0) 1 (0-1)
Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.:
Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.:
Udgiv tips
1x2
Fuld 2.4 3.25 2.75
Halv 3.25 2.2 3.1
Asiatisk handicap
Fuld (0.0) [email protected] Ude@2
Halv (0.0) Hjemme@2 [email protected]
Hjørnespark i alt
Fuld (9.5) [email protected] [email protected]
Halv (4.5) Over@2 [email protected]
Mål i alt
Fuld (2.5) [email protected] [email protected]
Halv (1.0) [email protected] Under@2


Tid Type Valg Indsats Resultat
Live-begivenheder

Status: Fuld tid , Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 4 - 3

Hjørnespark: 9.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 2.5

1
Skud på mål
3
17
Skud forbi mål
8
104
Angreb
96
42
Farligt angreb
33
55
Boldbesiddelse %
45

Stilling: 0 - 1 , Hjørnespark: 1 - 0 Halv

Hjørnespark: 4.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 1.0

1
Skud på mål
2
5
Skud forbi mål
4
32
Angreb
56
12
Farligt angreb
21
51
Boldbesiddelse %
49
  • 1' - 1st Shot Off Target - Valencia (Antwerp)]
  • 11' - 2nd Shot Off Target - Kerk (Antwerp)]
  • 14' - 3rd Shot Off Target - Foulon (Antwerp)]
  • 17' - 1st Corner - Antwerpen
  • 16' - 4th Shot Off Target - Van Den Kerkhof (Charleroi)]
  • 18' - 5th Shot Off Target - Van Helden (Antwerp)]
  • 20' - 1st Offside - Antwerp
  • 22' - 6th Shot Off Target - Van Den Kerkhof (Charleroi)]
  • 23' - 7th Shot Off Target - Nzita (Charleroi)]
  • 24' - 8th Shot Off Target - Guiagon (Charleroi)]
  • 29' - 2nd Offside - Antwerp
  • 31' - 9th Shot Off Target - Bernier (Charleroi)]
  • 32' - 10th Shot Off Target - Scott (Antwerp)]
  • 39' - 1st Yellow Card - Antwerpen
  • 41' - 1st Goal - Charleroi
  • 41' - 1st Shot On Target - Titraoui (Charleroi)]
  • 41' - 1st Assist - Van Den Kerkhof (Charleroi)]
  • 44' - 2nd Shot On Target - Janssen (Antwerp)]
  • 0-1 score at the end of First Half
  • 50' - 3rd Offside - Antwerp
  • 53' - 2nd Corner - Charleroi
  • 53' - 11th Shot Off Target - Scheidler (Charleroi)]
  • 52' - 12th Shot Off Target - Guiagon (Charleroi)]
  • 55' - 13th Shot Off Target - Janssen (Antwerp)]
  • 57' - 2nd Yellow Card - Charleroi
  • 56' - 14th Shot Off Target - Kerk (Antwerp)]
  • 56' - 15th Shot Off Target - Scott (Antwerp)]
  • 56' - 16th Shot Off Target - Dierckx (Antwerp)]
  • 56' - 17th Shot Off Target - Scott (Antwerp)]
  • 60' - 3rd Corner - Antwerpen
  • 56' - 18th Shot Off Target - Praet (Antwerp)]
  • 60' - 19th Shot Off Target - Dierckx (Antwerp)]
  • 63' - 20th Shot Off Target - Tuypens (Antwerp)]
  • 63' ~ Substitution ~ Romsaas ~ Bernier ~(Charleroi)
  • 66' - 3rd Shot On Target - Camara (Charleroi)]
  • 65' - 21st Shot Off Target - Romsaas (Charleroi)]
  • 66' - 3rd Yellow Card - Antwerpen
  • 70' ~ Substitution ~ Benitez ~ Praet ~(Antwerp)
  • 70' ~ Substitution ~ Adekami ~ Tuypens ~(Antwerp)
  • 73' ~ Substitution ~ Khalifi ~ Titraoui ~(Charleroi)
  • 74' ~ Substitution ~ Pflucke ~ Guiagon ~(Charleroi)
  • 76' ~ Substitution ~ Hairemans ~ Tsunashima ~(Antwerp)
  • 81' - 4th Yellow Card - Charleroi
  • 82' - 4th Corner - Charleroi
  • 82' - 22nd Shot Off Target - Scheidler (Charleroi)]
  • Race to 3 Corners - Charleroi
  • 83' - 5th Corner - Charleroi
  • 86' - Missed Penalty - Antwerpen
  • 87' - 6th Corner - Antwerpen
  • 86' - 23rd Shot Off Target - Hairemans (Antwerp)]
  • 86' - 24th Shot Off Target - Hairemans (Antwerp)]
  • 86' - 25th Shot Off Target - Adekami (Antwerp)]
  • 87' ~ Substitution ~ Vandeplas ~ Dierckx ~(Antwerp)
  • 87' ~ Substitution ~ Colassin ~ Van Den Kerkhof ~(Charleroi)
  • 82' - 26th Shot Off Target - Camara (Charleroi)]
  • 90+1' - 5th Yellow Card - Charleroi
  • 90+5' - 7th Corner - Antwerpen
  • 90+5' - 27th Shot Off Target - Van Helden (Antwerp)]
  • 0-1 score at the end of Second Half

Hold dig opdateret med TotalCorner

Deltag i vores gratis Telegram-kanal med tips. Du kan også opsætte tilpassede kampalarmer.

Gratis Telegram-tips Tilpassede alarmer