fre, Oct 28, 2022 · 20:00
ÆldsteSeneste
UTVTVT
2.50
3.80
2.50
SenesteÆldste
VTUTUV
Gratis forudsigelser
(baseret på historisk statistik, kun til reference)
Over 2.75
Mål i alt
Under 9.5
Hjørnespark i alt
0.0
Aberystwyth
Aberystwyth vs Flint Town Utd Holdprofil
Aberystwyth
TTTVUTVTVTSenesteStabil-0.1 p/kamp, seneste 5 vs forrige 25
Over 9.5 hjørnesparkLige5/10
Over 2.5 målOver9/10
Asiatisk handicapFejler4/10
Flint Town Utd
TVTUVUTUTVSenesteNedad-0.3 p/kamp, seneste 5 vs forrige 23
Over 9.5 hjørnesparkUnder4/10
Over 2.5 målUnder4/10
Asiatisk handicapLige5/9
Sidste
| Aberystwyth | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Flint Town Utd | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Aberystwyth | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Flint Town Utd | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
MålfordelingLinje 2.5, 3.0
HjørnesparkfordelingLinje 9.5
Kortfordeling
Hjemmeholdets kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe
I alt: 40,
Gns.: 2.90,
Std.afv.: 1.77, Median: 2,
Typetal: 2,
Over: 48%
Hjemmeholdets kampe på hjemmebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets kampe på udebane
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Hjemmeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Udeholdets seneste kampe
I alt: 38, Gns.: 9.21, Std.afv.: 3.05, Median: 9, Typetal: 8, Over: 55%
Aberystwyth vs Flint Town Utd Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Aberystwyth vs Flint Town Utd Indbyrdes opgør
Aberystwyth vs Flint Town Utd Se fuld H2H →| Aberystwyth Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Wales - Premier League | 2021-10-29 | 2 Aberystwyth |
0 - 1
1 - 2
|
Flint Town Utd 4 | N | +0.5 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2021-08-28 | 1 Flint Town Utd |
0 - 0
1 - 0
|
Aberystwyth 5 | N | -1.0,-1.5 | Under |
|
||||||
| Wales - Premier League | 2021-05-08 | 1 5 Flint Town Utd |
0 - 0
0 - 0
|
Aberystwyth 5 | U | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Wales - Premier League | 2021-04-16 | 4 Aberystwyth |
0 - 0
0 - 1
|
Flint Town Utd 3 | N | 0.0, -0.5 | Under |
|
||||||
| Wales - Premier League | 2020-12-19 | 2 Flint Town Utd |
1 - 0
3 - 0
|
Aberystwyth 2 | N | 0.0 | Push | 9.5 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2020-09-18 | 5 Aberystwyth |
1 - 1
3 - 1
|
Flint Town Utd 3 | S | 0.0 | Over | 9.0 | Push |
|
5-4 (9) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Aberystwyth Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Wales - Premier League | 2022-10-21 | Caernarfon |
1 - 0
2 - 1
|
Aberystwyth | N | -0.5, -1.0 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2022-10-14 | 1 4 Aberystwyth |
1 - 0
2 - 1
|
Haverfordwest 1 | S | +0.5 | Over |
|
||||||
| Wales - Premier League | 2022-10-01 | 1 Cardiff Met Uni |
2 - 0
2 - 1
|
Aberystwyth | N | -1.0 | Over | 9.0 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2022-09-27 | 1 2 Aberystwyth |
1 - 0
2 - 1
|
Airbus UK 1 | S | -0.5 | Push |
|
||||||
| Wales - Premier League | 2022-09-23 | Penybont |
2 - 1
3 - 1
|
Aberystwyth | N | -1.0 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Wales - League Cup | 2022-09-20 | Cardiff Met Uni |
1 - 2
2 - 2
|
Aberystwyth 1 | U | -1.0, -1.5 | Over | 9.0 | Push |
|
5-4 (9) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Wales - Premier League | 2022-09-16 | 2 Aberystwyth |
0 - 0
2 - 1
|
Connah's Quay 2 | S | +0.5, +1.0 | Over | 9.0 | Over |
|
1-10 (11) | 1-3 (4) | 2 (1-1) | 5 (0-5) |
| Wales - Premier League | 2022-09-02 | 3 Aberystwyth |
0 - 1
1 - 4
|
Bala Town 1 1 | N | +1.0 | Over | 9.0 | Under |
|
2-6 (8) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 2 (0-2) |
| Wales - Premier League | 2022-08-30 | 2 Aberystwyth |
0 - 0
0 - 2
|
The New Saints | N | +2.0 | Under | 10.0 | Over |
|
1-14 (15) | 0-8 (8) | 4 (0-4) | 2 (0-2) |
| Wales - Premier League | 2022-08-27 | 1 Pontypridd Town |
1 - 0
2 - 1
|
Aberystwyth | N | 0.0, +0.5 | Over |
|
6-4 (10) | 2-2 (4) | 2 (1-1) | 3 (3-0) | ||
| Wales - Premier League | 2022-08-20 | Aberystwyth |
0 - 3
0 - 4
|
Cardiff Met Uni | N | 0.0, +0.5 | Over | 9.5 | Under |
|
2-2 (4) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-08-12 | 2 Airbus UK |
0 - 1
1 - 2
|
Aberystwyth 2 | S | 0.0 | Over | 9.5 | Under |
|
5-4 (9) | 4-2 (6) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Wales - League Cup | 2022-08-06 | 3 Aberystwyth |
1 - 1
2 - 1
|
Llanidloes Town | S | -2.0 | Under |
|
14-3 (17) | 7-1 (8) | 2 (1-1) | 4 (3-1) | ||
| Wales - Premier League | 2022-04-23 | 1 Aberystwyth |
0 - 1
1 - 1
|
Connah's Quay 1 | U | +0.5, +1.0 | Under |
|
1-11 (12) | 1-6 (7) | 3 (1-2) | 1 (0-1) | ||
| Wales - Premier League | 2022-04-18 | 1 3 Barry Town |
0 - 1
0 - 1
|
Aberystwyth 2 | S | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
7-2 (9) | 6-1 (7) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-15 | 1 Aberystwyth |
3 - 0
6 - 0
|
Cefn Druids 2 1 | S | -2.0 | Over |
|
8-2 (10) | 4-2 (6) | 0 (0-0) | 1 (1-0) | ||
| Wales - Premier League | 2022-04-09 | 3 Cardiff Met Uni |
0 - 1
1 - 1
|
Aberystwyth | U | 0.0, -0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
7-1 (8) | 5-1 (6) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-05 | 3 Haverfordwest |
0 - 0
0 - 1
|
Aberystwyth 2 | S | -0.5 | Under |
|
4-3 (7) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) | ||
| Wales - Premier League | 2022-04-01 | 1 Connah's Quay |
0 - 0
1 - 0
|
Aberystwyth 4 | N | -1.0, -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
4-5 (9) | 2-1 (3) | 3 (2-1) | 1 (0-1) |
| Wales - Premier League | 2022-03-25 | 4 Aberystwyth |
1 - 0
2 - 1
|
Barry Town 2 | S | 0.0, -0.5 | Over |
|
3-5 (8) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 2 (0-2) | ||
| Wales - Premier League | 2022-03-12 | 1 Aberystwyth |
0 - 0
0 - 2
|
Cardiff Met Uni 2 | N | 0.0 | Under |
|
2-4 (6) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) | ||
| Wales - Premier League | 2022-03-04 | 2 Cefn Druids |
1 - 1
3 - 3
|
Aberystwyth 3 | U | +1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 3-2 (5) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-02-26 | 3 Bala Town |
0 - 0
2 - 2
|
Aberystwyth 1 | U | -1.0, -1.5 | Over |
|
4-2 (6) | 1-0 (1) | 1 (1-0) | 1 (0-1) | ||
| Wales - Pokal | 2022-02-19 | 2 Bala Town |
1 - 0
2 - 1
|
Aberystwyth | N | -1.5 | Push |
|
3-3 (6) | 2-0 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Wales - Premier League | 2022-02-01 | 3 Aberystwyth |
0 - 0
2 - 0
|
Haverfordwest 1 1 | S | 0.0, -0.5 | Under |
|
0-6 (6) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) | ||
| Wales - Premier League | 2022-01-28 | 3 Aberystwyth |
3 - 0
5 - 0
|
Cefn Druids 6 1 | S | -1.5 | Over |
|
10-5 (15) | 6-2 (8) | 3 (3-0) | 2 (1-1) | ||
| Wales - Premier League | 2022-01-21 | 1 Penybont |
3 - 0
4 - 0
|
Aberystwyth 2 1 | N | -1.0 | Over |
|
8-4 (12) | 5-0 (5) | 2 (2-0) | 2 (2-0) | ||
| Wales - Premier League | 2021-12-17 | 4 Caernarfon |
2 - 1
3 - 3
|
Aberystwyth 1 | U | -0.5 | Over | 10.0 | Over |
|
10-4 (14) | 7-1 (8) | 2 (1-1) | 2 (1-1) |
| Wales - Premier League | 2021-12-10 | 2 Aberystwyth |
0 - 2
2 - 4
|
Newtown 1 | N | +0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
1-0 (1) | 0-0 (0) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Wales - Premier League | 2021-12-03 | 3 Aberystwyth |
0 - 1
0 - 1
|
Connah's Quay 3 | N | +1.0 | Under |
|
5-6 (11) | 0-5 (5) | 1 (0-1) | 2 (2-0) | ||
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Flint Town Utd Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Wales - Premier League | 2022-10-22 | 3 Flint Town Utd |
0 - 0
1 - 0
|
Airbus UK 3 | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2022-10-14 | 2 Caernarfon |
0 - 0
2 - 0
|
Flint Town Utd 1 | N | -0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2022-10-01 | Flint Town Utd |
1 - 1
1 - 1
|
Penybont 1 | U | 0.0, +0.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Wales - Premier League | 2022-09-27 | The New Saints |
1 - 0
6 - 2
|
Flint Town Utd 2 | N |
|
||||||||
| Wales - Premier League | 2022-09-24 | 2 Haverfordwest |
1 - 1
1 - 1
|
Flint Town Utd 4 | U | -0.5, -1.0 | Under |
|
||||||
| Wales - League Cup | 2022-09-21 | 1 Ruthin Town |
0 - 2
1 - 3
|
Flint Town Utd 1 | S | +1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
4-0 (4) | 1-0 (1) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Wales - Premier League | 2022-09-17 | 3 Flint Town Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Bala Town 1 | U | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
3-6 (9) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Wales - Premier League | 2022-09-03 | Cardiff Met Uni |
0 - 0
1 - 0
|
Flint Town Utd 1 1 | N | -0.5 | Under | 10.0 | Push |
|
9-1 (10) | 7-0 (7) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-08-30 | 3 Airbus UK |
1 - 0
1 - 3
|
Flint Town Utd | S | 0.0 | Over | 10.5 | Under |
|
3-2 (5) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Wales - Premier League | 2022-08-27 | 3 Penybont |
0 - 1
2 - 1
|
Flint Town Utd 3 | N | -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
5-4 (9) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 2 (0-2) |
| Wales - Premier League | 2022-08-19 | 1 Newtown |
0 - 2
0 - 2
|
Flint Town Utd 4 1 | S | -0.5, -1.0 | Under | 10.0 | Over |
|
11-1 (12) | 6-1 (7) | 1 (0-1) | 2 (2-0) |
| Wales - Premier League | 2022-08-13 | 1 Pontypridd Town |
0 - 1
0 - 1
|
Flint Town Utd 1 | S | 0.0 | Under | 10.5 | Over |
|
6-5 (11) | 0-2 (2) | 1 (0-1) | 3 (2-1) |
| Wales - League Cup | 2022-08-09 | 1 Colwyn Bay |
0 - 0
1 - 1
|
Flint Town Utd 3 | U | 0.0 | Under |
|
3-5 (8) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 4 (2-2) | ||
| UK Friendlies | 2022-07-23 | Colwyn Bay |
1 - 0
3 - 1
|
Flint Town Utd | N | +0.5, +1.0 | Over |
|
3-1 (4) | 2-1 (3) | 2 (1-1) | 0 (0-0) | ||
| UK Friendlies | 2022-07-05 | Buckley Town |
1 - 0
1 - 2
|
Flint Town Utd | S | +1.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-3 (5) | 1 (0-1) | 1 (1-0) | ||
| Wales - Premier League | 2022-05-14 | 2 Caernarfon |
0 - 0
0 - 0
|
Flint Town Utd 1 | U | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
8-7 (15) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 7 (5-2) |
| Wales - Premier League | 2022-05-07 | 2 Flint Town Utd |
1 - 0
1 - 1
|
Penybont 1 | U | -0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
4-7 (11) | 3-6 (9) | 4 (2-2) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-23 | 3 Flint Town Utd |
0 - 0
1 - 1
|
Newtown | U | 0.0, +0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
5-5 (10) | 5-3 (8) | 3 (3-0) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-18 | 1 1 Penybont |
0 - 3
0 - 3
|
Flint Town Utd 1 | S | 0.0 | Over |
|
4-7 (11) | 4-4 (8) | 3 (2-1) | 1 (0-1) | ||
| Wales - Premier League | 2022-04-15 | 1 The New Saints |
2 - 0
7 - 0
|
Flint Town Utd | N | -1.5, -2.0 | Over | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 3-3 (6) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-08 | 3 Flint Town Utd |
0 - 0
0 - 1
|
Bala Town 2 1 | N | +0.5 | Under | 9.0 | Over |
|
4-6 (10) | 1-3 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-05 | 1 Flint Town Utd |
0 - 2
0 - 4
|
Caernarfon 2 | N | -0.5 | Over | 10.0 | Under |
|
6-1 (7) | 3-1 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Wales - Premier League | 2022-04-02 | 1 Newtown |
2 - 0
2 - 1
|
Flint Town Utd 1 1 | N | -0.5, -1.0 | Over |
|
8-7 (15) | 3-7 (10) | 2 (2-0) | 3 (3-0) | ||
| Wales - Premier League | 2022-03-26 | 3 Flint Town Utd |
0 - 0
1 - 0
|
Penybont 3 | S | 0.0 | Under | 10.0 | Over |
|
8-7 (15) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 3 (0-3) |
| Wales - Premier League | 2022-03-04 | 1 Flint Town Utd |
0 - 0
1 - 2
|
The New Saints 4 | N | +1.0 | Push | 10.0 | Over |
|
11-5 (16) | 7-0 (7) | 1 (1-0) | 4 (1-3) |
| Wales - Premier League | 2022-02-26 | 1 Penybont |
1 - 1
1 - 1
|
Flint Town Utd 3 | U | -0.5 | Under |
|
11-4 (15) | 7-3 (10) | 2 (1-1) | 1 (0-1) | ||
| Wales - Premier League | 2022-01-29 | 2 Flint Town Utd |
2 - 1
2 - 2
|
Cardiff Met Uni 1 | U | -0.5 | Over | 10.0 | Push |
|
5-5 (10) | 2-2 (4) | 3 (1-2) | 3 (1-2) |
| Wales - Premier League | 2022-01-25 | 1 Flint Town Utd |
0 - 1
1 - 1
|
Connah's Quay 3 | U | +0.5 | Under | 9.5 | Over |
|
5-7 (12) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 4 (2-2) |
| Wales - Premier League | 2022-01-22 | 5 Barry Town |
0 - 0
0 - 1
|
Flint Town Utd 3 | S | 0.0, +0.5 | Under |
|
5-1 (6) | 1-1 (2) | 0 (0-0) | 0 (0-0) | ||
| Wales - Premier League | 2021-12-21 | 1 5 Flint Town Utd |
1 - 4
3 - 4
|
Caernarfon 5 1 | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.0 | Under |
|
4-4 (8) | 3-3 (6) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 2.5 | 3.8 | 2.5 |
| Halv | 3 | 2.25 | 3 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (9.5) | [email protected] | Under@2 |
| Halv (4.5) | [email protected] | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Live-begivenheder
Status: Fuld tid , Stilling: 2 - 1 , Hjørnespark: 1 - 6
Hjørnespark: 9.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 2.5, 3.0
Stilling: 0 - 0 , Hjørnespark: 1 - 1 Halv
Hjørnespark: 4.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 1.0, 1.5
-
6' - 1st Corner - Flint Town Utd -
12' - 2nd Corner - Aberystwyth - 33' - 1st Offside- Aberystwyth
- 34' - 2nd Offside- Flint Town Utd
- 40' - 3rd Offside- Aberystwyth
-
42' - 1st Yellow Card - Flint Town Utd -
45+3' - 2nd Yellow Card - Aberystwyth -
45+3' - 3rd Yellow Card - Flint Town Utd -
0-0 score at the end of First Half - 53' - 4th Offside- Flint Town Utd
-
56' - 3rd Corner - Flint Town Utd -
61' - 4th Yellow Card - Aberystwyth -
65' - 1st Goal - Aberystwyth - Race to 3 Corners - Flint Town Utd
-
81' - 4th Corner - Flint Town Utd -
81' - 2nd Goal - Flint Town Utd -
84' - 5th Yellow Card - Flint Town Utd -
84' - 6th Yellow Card - Flint Town Utd -
85' - 3rd Goal - Aberystwyth -
88' - 5th Corner - Flint Town Utd - Race to 5 Corners - Flint Town Utd
-
90' - 6th Corner - Flint Town Utd -
90+4' - 7th Corner - Flint Town Utd -
2-1 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

