Sheff Utd vs Notts County Indbyrdes opgør
Seneste møde
Sheff Utd 5 - 1
Notts County
Sheff Utd vs Notts County: indbyrdes statistik
3
Møder
2 - 1 - 0
V - U - T
11.3
Gns. hjørnespark
67%
Over 9,5 hjørnespark
3.7
Gns. mål
H2H-sejrsprocent
Sheff Utd Sejr 67%2
Uafgjort 33%1
Notts County Sejr 0%0
I de seneste 3 møder mellem Sheff Utd og Notts County vandt Sheff Utd 2, 1 endte uafgjort, og Notts County vandt 0. Opgørene havde i gennemsnit 11.3 hjørnespark, og 67% af kampene gik over 9,5. Med Sheff Utd på hjemmebane var gennemsnittet 12.5 hjørnespark. Gennemsnitligt antal mål pr. opgør: 3.7.
Sheff Utd vs Notts County H2H-statistik opdateret 23.10.2026 14:02.
Sheff Utd vs Notts County: indbyrdes historik
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - Johnstone’s Paint Trophy | 06.10.2015 | Sheff Utd | 5 - 1 | Notts County | 3 - 0 | 3 - 8 | 11 | V |
| England - League 1 | 17.02.2015 | Notts County | 1 - 2 | Sheff Utd | 1 - 1 | 0 - 9 | 9 | V |
| England - League 1 | 28.11.2014 | Sheff Utd | 1 - 1 | Notts County | 0 - 1 | 10 - 4 | 14 | U |
Seneste form
Sheff Utd
V
T
V
T
T
Mål scoret / kamp1.4
Mål imod / kamp1.2
Hjørnespark for / kamp3.8
Hjørnespark imod / kamp5.4
Over 2,5 mål60%
Notts County
V
T
V
T
V
Mål scoret / kamp2
Mål imod / kamp1.2
Hjørnespark for / kamp4.4
Hjørnespark imod / kamp4
Over 2,5 mål60%
Seneste 5 kampe for Sheff Utd
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - Championship | 17.10.2026 | Bristol City | 0 - 1 | Sheff Utd | 0 - 1 | 3 - 5 | 8 | V |
| England - Championship | 14.10.2026 | Portsmouth | 3 - 2 | Sheff Utd | 1 - 0 | 10 - 6 | 16 | T |
| England - Championship | 10.10.2026 | Sheff Utd | 3 - 0 | Lincoln City | 1 - 0 | 2 - 2 | 4 | V |
| England - Championship | 19.09.2026 | Stoke | 2 - 1 | Sheff Utd | 0 - 0 | 8 - 1 | 9 | T |
| England - EFL Cup | 16.09.2026 | Fleetwood Town | 1 - 0 | Sheff Utd | 0 - 0 | 4 - 5 | 9 | T |
Seneste 5 kampe for Notts County
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - League 1 | 20.10.2026 | Notts County | 2 - 0 | Sheff Wed | 1 - 0 | 4 - 0 | 4 | V |
| England - League 1 | 17.10.2026 | Wycombe | 2 - 0 | Notts County | 1 - 0 | 9 - 3 | 12 | T |
| England - EFL Trophy | 13.10.2026 | Notts County | 5 - 1 | Nottm Forest U21 | 1 - 0 | 10 - 4 | 14 | V |
| England - League 1 | 10.10.2026 | Notts County | 1 - 2 | Oxford Utd | 0 - 1 | 5 - 4 | 9 | T |
| England - EFL Trophy | 22.09.2026 | Notts County | 2 - 1 | Grimsby | 1 - 0 | 0 - 3 | 3 | V |
Kampe for Sheff Utd
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - Championship | 24.10.2026 | Sheff Utd | vs | Derby | - | - | - |
Kampe for Notts County
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - League 1 | 24.10.2026 | Notts County | vs | Stockport | - | - | - |
Flere opgør med Sheff Utd og Notts County
- Bristol City vs Sheff Utd Indbyrdes opgør
- Portsmouth vs Sheff Utd Indbyrdes opgør
- Sheff Utd vs Lincoln City Indbyrdes opgør
- Stoke vs Sheff Utd Indbyrdes opgør
- Fleetwood Town vs Sheff Utd Indbyrdes opgør
- Notts County vs Sheff Wed Indbyrdes opgør
- Wycombe vs Notts County Indbyrdes opgør
- Notts County vs Nottm Forest U21 Indbyrdes opgør
- Notts County vs Oxford Utd Indbyrdes opgør
- Notts County vs Grimsby Indbyrdes opgør
