Quilmes vs CD Moron Indbyrdes opgør
Seneste møde
Quilmes 2 - 1
CD Moron
Quilmes vs CD Moron: indbyrdes statistik
5
Møder
2 - 2 - 1
V - U - T
8.8
Gns. hjørnespark
40%
Over 9,5 hjørnespark
2.6
Gns. mål
H2H-sejrsprocent
Quilmes Sejr 40%2
Uafgjort 40%2
CD Moron Sejr 20%1
I de seneste 5 møder mellem Quilmes og CD Moron vandt Quilmes 2, 2 endte uafgjort, og CD Moron vandt 1. Opgørene havde i gennemsnit 8.8 hjørnespark, og 40% af kampene gik over 9,5. Med Quilmes på hjemmebane var gennemsnittet 8 hjørnespark. Gennemsnitligt antal mål pr. opgør: 2.6.
Quilmes vs CD Moron H2H-statistik opdateret 24.10.2026 17:47.
Quilmes vs CD Moron: indbyrdes historik
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentina - Nacional B | 30.08.2022 | Quilmes | 2 - 1 | CD Moron | 1 - 1 | 3 - 8 | 11 | V |
| Argentina - Nacional B | 27.11.2021 | Quilmes | 1 - 1 | CD Moron | 1 - 1 | 4 - 3 | 7 | U |
| Argentina - Nacional B | 21.11.2021 | CD Moron | 2 - 2 | Quilmes | 1 - 1 | 2 - 3 | 5 | U |
| Argentina - Nacional B | 24.02.2019 | CD Moron | 1 - 0 | Quilmes | 1 - 0 | 9 - 6 | 15 | T |
| Argentina - Nacional B | 11.04.2018 | Quilmes | 2 - 1 | CD Moron | 1 - 1 | 2 - 4 | 6 | V |
Seneste form
Quilmes
T
T
U
V
T
Mål scoret / kamp0.4
Mål imod / kamp1
Hjørnespark for / kamp5.8
Hjørnespark imod / kamp2.2
Over 2,5 mål20%
CD Moron
T
T
V
T
T
Mål scoret / kamp0.8
Mål imod / kamp1.8
Hjørnespark for / kamp5.6
Hjørnespark imod / kamp2.6
Over 2,5 mål60%
Seneste 5 kampe for Quilmes
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentina - Nacional B | 17.10.2026 | Atletico Rafaela | 1 - 0 | Quilmes | 1 - 0 | 3 - 2 | 5 | T |
| Argentina - Nacional B | 10.10.2026 | Quilmes | 0 - 1 | Agropecuario | 0 - 1 | 11 - 2 | 13 | T |
| Argentina - Nacional B | 03.10.2026 | Tristan Suarez | 0 - 0 | Quilmes | 0 - 0 | 4 - 2 | 6 | U |
| Argentina - Nacional B | 26.09.2026 | Quilmes | 2 - 0 | CA Guemes | 1 - 0 | 8 - 1 | 9 | V |
| Argentina - Nacional B | 20.09.2026 | Chacarita Juniors | 3 - 0 | Quilmes | 1 - 0 | 1 - 6 | 7 | T |
Seneste 5 kampe for CD Moron
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentina - Nacional B | 18.10.2026 | CD Moron | 0 - 2 | Club Atletico Mitre | 0 - 1 | 4 - 4 | 8 | T |
| Argentina - Nacional B | 11.10.2026 | CA Estudiantes Caseros | 2 - 0 | CD Moron | 0 - 0 | 3 - 5 | 8 | T |
| Argentina - Nacional B | 03.10.2026 | CD Moron | 2 - 1 | All Boys | 1 - 0 | 9 - 3 | 12 | V |
| Argentina - Nacional B | 27.09.2026 | Los Andes | 2 - 1 | CD Moron | 0 - 1 | 3 - 2 | 5 | T |
| Argentina - Nacional B | 20.09.2026 | CD Moron | 1 - 2 | Godoy Cruz | 1 - 1 | 8 - 0 | 8 | T |
Kampe for Quilmes
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentina - Nacional B | 24.10.2026 | Quilmes | vs | San Martin de Tucuman | - | - | - |
Kampe for CD Moron
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentina - Nacional B | 25.10.2026 | Almirante Brown | vs | CD Moron | - | - | - |
Flere opgør med Quilmes og CD Moron
- Atletico Rafaela vs Quilmes Indbyrdes opgør
- Quilmes vs Agropecuario Indbyrdes opgør
- Tristan Suarez vs Quilmes Indbyrdes opgør
- Quilmes vs CA Guemes Indbyrdes opgør
- Chacarita Juniors vs Quilmes Indbyrdes opgør
- CD Moron vs Club Atletico Mitre Indbyrdes opgør
- CA Estudiantes Caseros vs CD Moron Indbyrdes opgør
- CD Moron vs All Boys Indbyrdes opgør
- Los Andes vs CD Moron Indbyrdes opgør
- CD Moron vs Godoy Cruz Indbyrdes opgør
