Bootle vs Witton Albion Indbyrdes opgør
Seneste møde
Bootle 2 - 3
Witton Albion
Bootle vs Witton Albion: indbyrdes statistik
4
Møder
1 - 2 - 1
V - U - T
10.5
Gns. hjørnespark
50%
Over 9,5 hjørnespark
3.5
Gns. mål
H2H-sejrsprocent
Bootle Sejr 25%1
Uafgjort 50%2
Witton Albion Sejr 25%1
I de seneste 4 møder mellem Bootle og Witton Albion vandt Bootle 1, 2 endte uafgjort, og Witton Albion vandt 1. Opgørene havde i gennemsnit 10.5 hjørnespark, og 50% af kampene gik over 9,5. Med Bootle på hjemmebane var gennemsnittet 11.7 hjørnespark. Gennemsnitligt antal mål pr. opgør: 3.5.
Bootle vs Witton Albion H2H-statistik opdateret 23.09.2026 22:16.
Bootle vs Witton Albion: indbyrdes historik
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - FA Trophy | 05.09.2025 | Bootle | 2 - 3 | Witton Albion | 1 - 1 | 11 - 6 | 17 | T |
| England - Northern League - Div One | 28.02.2023 | Witton Albion | 2 - 2 | Bootle | 1 - 1 | 5 - 2 | 7 | U |
| England - Northern League - Div One | 20.09.2022 | Bootle | 2 - 1 | Witton Albion | 1 - 1 | 6 - 6 | 12 | V |
| UK Friendlies | 20.07.2021 | Bootle | 1 - 1 | Witton Albion | 1 - 1 | 2 - 4 | 6 | U |
Seneste form
Bootle
V
T
U
V
U
Mål scoret / kamp2.4
Mål imod / kamp1.2
Hjørnespark for / kamp4.2
Hjørnespark imod / kamp4.2
Over 2,5 mål40%
Witton Albion
T
U
V
T
V
Mål scoret / kamp1
Mål imod / kamp2
Hjørnespark for / kamp3.2
Hjørnespark imod / kamp5.2
Over 2,5 mål20%
Seneste 5 kampe for Bootle
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - FA Trophy | 29.08.2026 | Liversedge | 0 - 5 | Bootle | 0 - 1 | 3 - 4 | 7 | V |
| England - FA Cup - Kvalifikation | 26.08.2026 | Bootle | 0 - 1 | Northwich Victoria | 0 - 1 | 6 - 4 | 10 | T |
| England - FA Cup - Kvalifikation | 23.08.2026 | Northwich Victoria | 4 - 4 | Bootle | 2 - 2 | 3 - 1 | 4 | U |
| England - Northern League - Div One | 11.08.2026 | Runcorn Linnets | 0 - 2 | Bootle | 0 - 1 | 6 - 7 | 13 | V |
| England - Northern League - Div One | 06.04.2026 | Runcorn Linnets | 1 - 1 | Bootle | 0 - 0 | 5 - 3 | 8 | U |
Seneste 5 kampe for Witton Albion
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt | Resultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| England - FA Cup - Kvalifikation | 19.09.2026 | South Shields | 7 - 0 | Witton Albion | 4 - 0 | 5 - 2 | 7 | T |
| England - Northern League - Div One | 08.09.2026 | Witton Albion | 1 - 1 | Wythenshawe FC | 1 - 1 | 5 - 6 | 11 | U |
| England - FA Cup - Kvalifikation | 05.09.2026 | Avro FC | 0 - 2 | Witton Albion | 0 - 2 | 8 - 1 | 9 | V |
| England - FA Trophy | 29.08.2026 | Morpeth Town | 2 - 0 | Witton Albion | 0 - 0 | 4 - 3 | 7 | T |
| England - Northern League - Div One | 25.08.2026 | Witton Albion | 2 - 0 | Kidsgrove Ath | 2 - 0 | 5 - 3 | 8 | V |
Kampe for Bootle
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ingen data | |||||||
Kampe for Witton Albion
| Liga | Dato | Hjemme | Stilling | Ude | Halvleg | Hjørnespark | Hjørnespark i alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ingen data | |||||||
Flere opgør med Bootle og Witton Albion
- Liversedge vs Bootle Indbyrdes opgør
- Bootle vs Northwich Victoria Indbyrdes opgør
- Runcorn Linnets vs Bootle Indbyrdes opgør
- South Shields vs Witton Albion Indbyrdes opgør
- Witton Albion vs Wythenshawe FC Indbyrdes opgør
- Avro FC vs Witton Albion Indbyrdes opgør
- Morpeth Town vs Witton Albion Indbyrdes opgør
- Witton Albion vs Kidsgrove Ath Indbyrdes opgør