Slavia Prag vs Celtic Holdprofil
Slavia Prag vs Celtic Kampfakta
6V-3U-1T i de seneste 10 kampe, med 20 scorede og 7 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.0 for, 0.7 imod. Sejr 60%, AH-sejr 50%, mål Over 60%, hjørne Over 50%.
8V-2U-0T i de seneste 10 kampe, med 27 scorede og 7 indkasserede mål. Gennemsnitlige mål: 2.7 for, 0.7 imod. Sejr 80%, AH-sejr 50%, mål Over 60%, hjørne Over 30%.
| Slavia Prag | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Celtic | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fuld | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
| Halv | Kamp | Gns. total | Gns. for | Gns. imod | Vundet | Uafgjort | Tabt | Vind-sandsynl. |
| I alt | ||||||||
| Hjemme | ||||||||
| Ude | ||||||||
| Sidste 6 | ||||||||
Hjørnespark i alt over 7.5 - 13.5| Slavia Prag | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
| Celtic | |||
|---|---|---|---|
| Hjemme– kampe | Ude– kampe | Total– kampe | |
| Over 7.5 | |||
| Over 8.5 | |||
| Over 9.5 | |||
| Over 10.5 | |||
| Over 11.5 | |||
| Over 12.5 | |||
| Over 13.5 | |||
Slavia Prag vs Celtic Tidsfordeling for mål/hjørnespark
Slavia Prag vs Celtic Indbyrdes opgør
Slavia Prag vs Celtic Se fuld H2H →Ingen data
| Slavia Prag Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Venskabskampe | 2017-07-01 | 1 Slavia Prag |
2 - 0
4 - 0
|
MSK Zilina | S | -0.5, -1.0 | Over | 10.0 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2017-06-28 | Slavia Prag |
0 - 0
0 - 0
|
Ceské Budejovice 1 | U | -2.0 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2017-06-24 | Slavia Prag |
1 - 1
2 - 1
|
Viktoria Zizkov 2 | S | -1.5, -2.0 | Push | 9.5 |
|
|||||
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-05-27 | 2 Slavia Prag |
2 - 0
4 - 0
|
FC Brno | S | -2.0 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-05-20 | Mlada Boleslav |
0 - 1
1 - 2
|
Slavia Prag 1 | S | 0.0, +0.5 | Over | 10.5 |
|
|||||
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-05-13 | 3 Slavia Prag |
1 - 1
2 - 2
|
Dukla Praha 3 | U | -1.0, -1.5 | Over | 10.5 | Under |
|
6-3 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 2 (0-2) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-05-06 | 1 Bohemians 1905 |
1 - 1
1 - 3
|
Slavia Prag 3 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
2-11 (13) | 1-6 (7) | 4 (0-4) | 1 (0-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-04-30 | 2 Slavia Prag |
0 - 0
1 - 1
|
FK Baumit Jablonec 2 | U | -1.0, -1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
3-4 (7) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tjekkiet - Pokal | 2017-04-25 | Slavia Prag |
0 - 1
0 - 1
|
FC Fastav Zlín 4 | N | -1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
9-0 (9) | 5-0 (5) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-04-21 | 1 FC Slovácko |
0 - 1
0 - 2
|
Slavia Prag 2 | S | +0.5, +1.0 | Under | 10.5 | Under |
|
5-1 (6) | 3-0 (3) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-04-17 | 1 Slavia Prag |
3 - 0
4 - 0
|
Hradec Králové 1 | S | -1.5, -2.0 | Over | 11.0 | Under |
|
5-4 (9) | 3-1 (4) | 1 (0-1) | 1 (0-1) |
| Tjekkiet - Pokal | 2017-04-12 | 1 Slavia Prag |
2 - 1
5 - 2
|
MFK Karvina 2 | S | -1.5, -2.0 | Over | 11.0 | Over |
|
10-3 (13) | 7-0 (7) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-04-08 | 3 MFK Karvina |
1 - 1
1 - 2
|
Slavia Prag 3 | S | +0.5, +1.0 | Over | 11.5 | Over |
|
4-8 (12) | 2-4 (6) | 0 (0-0) | 2 (1-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-04-02 | 1 Slavia Prag |
0 - 0
1 - 1
|
Sparta Prag 4 | U | -0.5 | Under | 10.5 | Under |
|
2-4 (6) | 0-1 (1) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-03-18 | 1 3 Slovan Liberec |
1 - 1
1 - 1
|
Slavia Prag 3 | U | +0.5 | Under | 9.5 | Under |
|
2-5 (7) | 0-2 (2) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-03-12 | 2 Slavia Prag |
1 - 1
2 - 1
|
FK Teplice 4 | S | -1.0, -1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
7-4 (11) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 2 (2-0) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-03-05 | 2 Slavia Prag |
0 - 0
1 - 0
|
Viktoria Plzen 5 1 | S | -0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
5-5 (10) | 1-3 (4) | 1 (1-0) | 3 (3-0) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-02-25 | 5 FK Pribram |
0 - 3
1 - 8
|
Slavia Prag | S | +1.0, +1.5 | Over | 11.0 | Under |
|
2-8 (10) | 0-3 (3) | 1 (0-1) | 3 (0-3) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2017-02-18 | 1 Slavia Prag |
1 - 0
2 - 0
|
Vysocina Jihlava 2 | S | -1.5, -2.0 | Under | 11.0 | Under |
|
3-0 (3) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2017-02-14 | Slavia Prag |
2 - 0
7 - 0
|
Slavoj Vysehrad 1 | S | -3.0, -3.5 | Over |
|
9-1 (10) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 3 (3-0) | ||
| Venskabskampe for klubhold | 2017-02-08 | 2 Slavia Prag |
1 - 1
2 - 2
|
Suwon Bluewings | U | -0.5, -1.0 | Over | 11.0 | Under |
|
5-1 (6) | 4-1 (5) | 2 (2-0) | 0 (0-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2017-02-05 | Slavia Prag |
2 - 1
2 - 1
|
Krasnodar | S | 0.0 | Push | 9.5 | Over |
|
6-4 (10) | 6-2 (8) | 0 (0-0) | 1 (0-1) |
| Europa - Venskabskampe | 2017-02-01 | 4 Slavia Prag |
1 - 1
1 - 2
|
NK Osijek 1 | N | -0.5, -1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
11-3 (14) | 5-1 (6) | 2 (2-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2017-01-26 | Slavia Prag |
3 - 0
6 - 1
|
MFK Ruzomberok | S | -2.0 | Over | 9.5 | Under |
|
8-0 (8) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Europa - Venskabskampe | 2017-01-21 | Slavia Prag |
2 - 0
3 - 0
|
Viktoria Zizkov | S | -1.5,-2.0 | Under | 9.0 | Over |
|
5-8 (13) | 4-4 (8) | 3 (0-3) | 1 (0-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2016-12-02 | 2 FC Fastav Zlín |
0 - 3
0 - 4
|
Slavia Prag 1 | S | 0.0, +0.5 | Over | 11.0 | Over |
|
9-3 (12) | 2-2 (4) | 0 (0-0) | 4 (4-0) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2016-11-26 | 1 Slavia Prag |
1 - 0
2 - 1
|
Mlada Boleslav 4 1 | S | -0.5 | Over | 10.5 | Over |
|
10-2 (12) | 4-1 (5) | 1 (1-0) | 3 (2-1) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2016-11-18 | 3 Dukla Praha |
1 - 0
1 - 2
|
Slavia Prag 2 | S | 0.0 | Over | 11.0 | Over |
|
7-9 (16) | 2-3 (5) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2016-11-05 | 2 Slavia Prag |
1 - 1
1 - 1
|
Bohemians 1905 3 | U | -1.0 | Under | 11.0 | Over |
|
10-3 (13) | 5-3 (8) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Tjekkiet - 1. liga | 2016-10-30 | 1 FK Baumit Jablonec |
0 - 0
0 - 0
|
Slavia Prag 2 | U | 0.0, +0.5 | Under | 11.0 | Under |
|
5-1 (6) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Celtic Sidste | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga | Tid | Hjemme | Stilling | Ude | Resultat | Handicap | Mål O/U | Hjørnelinje | Hjørnespark O/U | Hændelser | Hjørne fuld. | Hjørne halv. | 35-45 | 80-90 |
| Europa - Venskabskampe | 2017-07-01 | 2 Rapid Wien |
1 - 0
1 - 1
|
Celtic 2 | U | +0.5 | Under | 9.0 |
|
|||||
| Europa - Venskabskampe | 2017-06-28 | FC Blau Weiss Linz |
0 - 0
0 - 1
|
Celtic 1 | S | +1.5 | Under | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - FA Cup | 2017-05-27 | 1 Celtic |
1 - 1
2 - 1
|
Aberdeen 1 | S | -1.0 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2017-05-21 | Celtic |
0 - 0
2 - 0
|
Hearts 2 | S | -2.0, -2.5 | Under | 10.0 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2017-05-18 | Partick |
0 - 3
0 - 5
|
Celtic | S | +1.5 | Over | 9.5 |
|
|||||
| Skotland - Premiership | 2017-05-12 | 2 Aberdeen |
1 - 3
1 - 3
|
Celtic 1 | S | +0.5, +1.0 | Over | 9.5 | Over |
|
10-4 (14) | 6-3 (9) | 3 (1-2) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-05-06 | 1 Celtic |
0 - 0
4 - 1
|
St Johnstone 4 | S | -1.5, -2.0 | Over | 10.0 | Under |
|
6-0 (6) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-04-29 | 2 Rangers |
0 - 2
1 - 5
|
Celtic 2 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Under |
|
1-5 (6) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Skotland - FA Cup | 2017-04-23 | 2 Celtic |
1 - 0
2 - 0
|
Rangers 3 | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.0 | Under |
|
6-3 (9) | 4-0 (4) | 0 (0-0) | 3 (1-2) |
| Skotland - Premiership | 2017-04-16 | 3 Ross County |
0 - 1
2 - 2
|
Celtic 1 1 | U | +1.5, +2.0 | Over | 10.0 | Under |
|
4-2 (6) | 1-2 (3) | 0 (0-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-04-08 | 2 Celtic |
1 - 0
3 - 1
|
Kilmarnock 2 | S | -2.0, -2.5 | Over | 10.0 | Under |
|
5-3 (8) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 3 (2-1) |
| Skotland - Premiership | 2017-04-05 | 1 Celtic |
0 - 0
1 - 1
|
Partick 2 | U | -1.5 | Under | 9.5 | Under |
|
7-2 (9) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-04-02 | 3 Hearts |
0 - 2
0 - 5
|
Celtic 3 | S | +1.0, +1.5 | Over | 10.0 | Under |
|
2-2 (4) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-03-19 | 4 Dundee |
0 - 1
1 - 2
|
Celtic 3 | S | +1.5, +2.0 | Under | 10.0 | Over |
|
3-9 (12) | 2-6 (8) | 4 (0-4) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-03-12 | 2 Celtic |
1 - 0
1 - 1
|
Rangers 4 | U | -1.5 | Under | 11.0 | Under |
|
3-3 (6) | 2-1 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - FA Cup | 2017-03-05 | 1 Celtic |
0 - 1
4 - 1
|
St Mirren 1 | S | -2.5, -3.0 | Over | 11.0 | Over |
|
12-4 (16) | 4-2 (6) | 3 (3-0) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-03-01 | 1 Inverness CT |
0 - 1
0 - 4
|
Celtic | S | +1.5, +2.0 | Over | 10.0 | Under |
|
1-6 (7) | 0-6 (6) | 3 (0-3) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-02-25 | Celtic |
1 - 0
2 - 0
|
Hamilton 4 | S | -2.5 | Under | 10.0 | Under |
|
4-1 (5) | 2-0 (2) | 1 (1-0) | 2 (1-1) |
| Skotland - Premiership | 2017-02-18 | Celtic |
2 - 0
2 - 0
|
Motherwell 1 | S | -2.5, -3.0 | Under | 10.5 | Over |
|
7-4 (11) | 3-2 (5) | 2 (1-1) | 3 (2-1) |
| Skotland - FA Cup | 2017-02-11 | 1 Celtic |
2 - 0
6 - 0
|
Inverness CT 4 | S | -2.0 | Over | 10.5 | Under |
|
2-7 (9) | 2-2 (4) | 2 (0-2) | 3 (0-3) |
| Skotland - Premiership | 2017-02-05 | 1 St Johnstone |
2 - 1
2 - 5
|
Celtic | S | +1.0, +1.5 | Over | 10.5 | Over |
|
5-6 (11) | 2-2 (4) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-02-01 | 1 Celtic |
0 - 0
1 - 0
|
Aberdeen 3 | S | -1.0, -1.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-0 (4) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-01-29 | Celtic |
1 - 0
4 - 0
|
Hearts 1 | S | -1.5, -2.0 | Over | 10.0 | Over |
|
10-1 (11) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 2 (2-0) |
| Skotland - Premiership | 2017-01-25 | 1 Celtic |
0 - 0
1 - 0
|
St Johnstone 2 | S | -1.5, -2.0 | Under | 10.5 | Over |
|
7-8 (15) | 3-4 (7) | 2 (2-0) | 4 (1-3) |
| Skotland - FA Cup | 2017-01-22 | 1 Albion |
0 - 1
0 - 3
|
Celtic | S | +2.5, +3.0 | Under | 10.5 | Under |
|
0-6 (6) | 0-4 (4) | 2 (0-2) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2016-12-31 | 3 Rangers |
1 - 1
1 - 2
|
Celtic 3 | S | +0.5, +1.0 | Over | 10.5 | Over |
|
4-11 (15) | 1-4 (5) | 2 (0-2) | 8 (2-6) |
| Skotland - Premiership | 2016-12-28 | Celtic |
2 - 0
2 - 0
|
Ross County 2 | S | -2.0, -2.5 | Under | 10.5 | Over |
|
11-7 (18) | 4-2 (6) | 1 (1-0) | 6 (1-5) |
| Skotland - Premiership | 2016-12-24 | 3 Hamilton |
0 - 1
0 - 3
|
Celtic 1 1 | S | +2.0 | Under | 10.0 | Under |
|
2-5 (7) | 0-3 (3) | 0 (0-0) | 0 (0-0) |
| Skotland - Premiership | 2016-12-20 | 2 Celtic |
1 - 0
1 - 0
|
Partick 2 | S | -2.0 | Under | 10.0 | Over |
|
9-4 (13) | 1-2 (3) | 1 (0-1) | 1 (1-0) |
| Skotland - Premiership | 2016-12-17 | 1 Celtic |
1 - 0
2 - 1
|
Dundee 1 | S | -2.5 | Under | 10.5 | Under |
|
4-3 (7) | 4-0 (4) | 1 (1-0) | 1 (0-1) |
| Sidste , Stilling Vundet , Uafgjort , Tabt , Stilling Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| Sidste , Hjørnespark Vundet , Uafgjort , Tabt , Hjørnespark Vind-sandsynl.: | ||||||||||||||
| 1x2 | |||
|---|---|---|---|
| Fuld | 2.2 | 3.4 | 2.87 |
| Halv | 2.75 | 2.3 | 3.1 |
| Asiatisk handicap | ||
|---|---|---|
| Fuld (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (0.0) | [email protected] | [email protected] |
| Hjørnespark i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (9.5) | Over@2 | [email protected] |
| Halv (4.5) | Over@2 | [email protected] |
| Mål i alt | ||
|---|---|---|
| Fuld (2.75) | [email protected] | [email protected] |
| Halv (1.25) | [email protected] | [email protected] |
Status: Fuld tid , Stilling: 0 - 0 , Hjørnespark: 4 - 3
Hjørnespark: 9.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 2.5, 3.0
Stilling: 0 - 0 , Hjørnespark: 4 - 3 Halv
Hjørnespark: 4.5 , Handicap: 0.0 , Mål: 1.0, 1.5
-
2' - 1st Corner - Slavia Prag -
4' - 2nd Corner - Celtic -
19' - 3rd Corner - Slavia Prag -
21' - 4th Corner - Celtic -
25' - 5th Corner - Celtic - Race to 3 Corners - Celtic
-
33' - 6th Corner - Slavia Prag -
34' - 7th Corner - Slavia Prag -
0-0 score at the end of First Half -
61' - 1st Yellow Card - Slavia Prag -
70' - 2nd Yellow Card - Celtic -
90+1' - 3rd Yellow Card - Slavia Prag -
0-0 score at the end of Second Half
Mål over 0.5 - 4.5
Kort over 1.5 - 7.5

